Strona główna » Policja ujawnia kolejne nieodpowiedzialne zachowania w obszarze zabudowanym
Aktualności Miasto Zakopane

Policja ujawnia kolejne nieodpowiedzialne zachowania w obszarze zabudowanym

W okresie majówki, kiedy tysiące osób wyrusza na krótkie wakacje czy rodzinne wyjazdy, bezpieczeństwo na drogach staje się kwestią priorytetową. Niestety, kolejne incydenty pokazują, że nie wszyscy kierowcy zdają sobie sprawę z ryzyka, jakie niesie za sobą lekceważenie przepisów drogowych.

W ostatnich dniach policjanci grupy „Speed” drogówki zakopiańskiej prowadzili intensywne działania kontrolne, aby zapewnić bezpieczeństwo na lokalnych drogach. W wyniku tych działań ujawniono szereg nieodpowiedzialnych zachowań, które mogłyby zakończyć się tragicznie.

W jednym z przypadków, 28-letni kierowca z powiatu nowotarskiego został zatrzymany za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym. Jechał on samochodem osobowym marki Seat z prędkością aż 115 km/h, co stanowiło rażące naruszenie przepisów. Co więcej, okazało się, że kierujący nie posiadał uprawnień do prowadzenia pojazdów, a dodatkowo był poszukiwany przez prokuraturę. Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie teraz odpowie przed sądem, grożąc mu surowe kary finansowe oraz zakaz prowadzenia pojazdów.

Nie był to jednak jedyny przypadek. W dniu 27 kwietnia na jednej z lokalnych dróg w miejscowości Biały Dunajec kolejny kierowca przekroczył dozwoloną prędkość o 51 km/h. Tym razem był to zawodowy kierowca z powiatu myślenickiego, który jechał samochodem dostawczym z prędkością 101 km/h. Również on został ukarany mandatem karnym oraz utracił prawo jazdy na trzy miesiące.

Policjanci grupy „Speed” zapowiadają kontynuację swoich działań kontrolnych w miejscach, gdzie najczęściej dochodzi do łamania przepisów drogowych. Skupiają się także na obszarach zgłaszanych przez mieszkańców w Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa, aby skutecznie reagować na sytuacje zagrażające bezpieczeństwu na drogach.

W obliczu tych zdarzeń, apelujemy do wszystkich kierowców o rozwagę i przestrzeganie przepisów drogowych, szczególnie podczas nadchodzącego długiego weekendu majowego. Pamiętajmy, że nasze bezpieczeństwo i życie oraz życie innych użytkowników dróg zależą od naszej odpowiedzialności za kierowanie pojazdem.

źródło: Policja Zakopane
/j

tagi