Strona główna » Gmina Kościelisko: ostatni dzwonek na złożenie wniosku o zamrożenie cen prądu
Aktualności Gmina Kościelisko Polityka

Gmina Kościelisko: ostatni dzwonek na złożenie wniosku o zamrożenie cen prądu

Gmina Kościelisko przypomina mieszkańcom, że 30 listopada, mija termin na złożenia oświadczenia uprawniającego do korzystania w 2023 r. z energii elektrycznej po preferencyjnej cenie.

W cenie 693 zł netto za MWh dla odbiorców w gospodarstwach domowych dla zużycia powyżej limitów, wprowadzonych inną ustawą. Limity te w 2023 r. wynoszą 2 MWh rocznie dla gospodarstwa domowego, 2,6 MWh dla gospodarstw, w których jest osoba niepełnosprawna oraz 3 MWh dla gospodarstw z Kartą Dużej Rodziny oraz dla rolników. Jedynie dla podwyższonych limitów 2,6 MWh i 3 MWh zachodzi konieczność złożenie oświadczenia.
Po cenie 785 zł netto za MWh, dla mikro, małych i średnich przedsiębiorstw, jednostek samorządu terytorialnego, oraz podmiotów świadczących podstawowe usługi użyteczności publicznej. Oświadczenie można składać w formie papierowej lub elektronicznej. Znajdziecie je na stronie www… sprzedawcy prądu.” – czytamy na stronie gminy.

Ustawa o szczególnych rozwiązaniach służących ochronie odbiorców energii elektrycznej w 2023 roku w związku z sytuacją na rynku energii elektrycznej można znaleźć na stronie www.gov.pl

źródło: Gmina Kościelisko