Strona główna » Święty Mikołaj wylądował na Kasprowym! (WIDEO)
Aktualności Miasto Zakopane

Święty Mikołaj wylądował na Kasprowym! (WIDEO)

Sanie Świętego Mikołaja wylądowały na Kasprowym Wierchu 6 grudnia, kilka minut po północy. Mikołaj wybrał ta najsłynniejszą górę żeby mieć lepszy widok na miasto i trafić do najmłodszych dostarczając im upominki.

Najbardziej wyczekiwany przez dzieci święty dotarł w nocy na Podhale. W idealnych zimowych warunkach przywitał go Kasprowy Wierch, gdzie zaparkował swoje sanie i z workiem pełnym prezentów podążył w stronę Kolejki PKL. W piękną rozgwieżdżoną noc uwiecznili jego przeprawę pracownicy PKL i udostępnili film w mediach społecznościowych.

Święty Mikołaj udekorował piękną choinkę przed budynkiem PKL, zawieszając świąteczną bombkę w kształcie wagonika kolei linowej, a także spełnił marzenia o spotkaniu z najsympatyczniejszym siwowłosym. Potem wyruszył w dalszą drogę obdarować najmłodszych wymarzonymi niespodziankami.

Polskie Koleje Linowe zapraszają na osobiste spotkanie z Mikołajem lub jego wysłannikami biorąc udział w świątecznych atrakcjach. Już 10 grudnia PKL zaprasza do ośrodków należących do Grupy PKL na Gubałówkę w Zakopanem, Górę Parkową w Krynicy-Zdrój, Górę Żar w Międzybrodziu Żywieckim oraz do Soliny. Informacje na temat mikołajkowych atrakcji dostępne są na stronie www.pkl.pl.

źródło: PKL Kasprowy Wierch
tagi