Strona główna » Zapisy do Pucharu Zakopanego w Narciarstwie Alpejskim
Aktualności Miasto Zakopane Sport

Zapisy do Pucharu Zakopanego w Narciarstwie Alpejskim

Pierwsze zawody już 8 stycznia w ośrodku narciarskim Harenda. Miasto Zakopane organizuje to wydarzenie cyklicznie chcąc dać szansę młodym sportowcom i pokazać że najważniejsze są pozytywne emocje, adrenalina i dobre sportowe współzawodnictwo.

Na stronie www.zakopane.pl/pucharzakopanego można zapisać się do dziewiątej już edycji popularnego wśród narciarzy amatorów Pucharu Zakopanego w Narciarstwie Alpejskim.

Puchar został reaktywowany w sezonie zimowym 2013/2014 i cieszy się dużym zainteresowaniem narciarzy.
Zapraszamy do udziału w wydarzeniu amatorów, byłych zawodników narciarstwa alpejskiego oraz wszystkich entuzjastów sportów zimowych. Puchar Zakopanego ma już swoją uznaną markę. Organizatorem Pucharu Zakopanego w Narciarstwie Alpejskim są Miasto Zakopane, Zakopiańskie Centrum Kultury, Ośrodek Narciarsko-Rekreacyjny Harenda, PKL Kasprowy Wierch, Stacja Narciarska Polana Szymoszkowa.” – pisze Miasto Zakopane.

Miejsca i terminy poszczególnych edycji:
1) Stacja Narciarska Harenda 08.01.2023 r. slalom gigant (eliminacje MPA oraz zaliczany do punktacji PPA – PZN)
2) Stacja Narciarska Kasprowy Wierch 04.02.2023 r. slalom gigant (eliminacje MPA oraz zaliczany do punktacji PPA – PZN)
3) Stacja Narciarska Szymoszkowa 18.02.2023 r. slalom gigant (I przejazd zaliczany do punktacji XI PZA, MPA i PPA – PZN)

Jak czytamy w regulaminie, uczestniczyć mogą osoby pełnoletnie, które nie były czynnymi zawodnikami lub zawodniczkami w ciągu ostatnich pięciu sezonów, tzn. nie posiadały licencji w sezonie 2017/2018 i w kolejnych sezonach.

Narciarze będą rywalizować w kilku kategoriach wiekowych. Zawody obywają się zgodnie z Narciarskim Regulaminem Sportowym Mistrzostw Polski Amatorów oraz Pucharu Polski Amatorów Polskiego Związku Narciarskiego. Każdy uczestnik otrzyma dyplom ukończenia zawodów z zaznaczonym czasem przejazdu, a dla zwycięzców przygotowano nagrody pieniężne oraz rzeczowe.„- czytamy na stronie miasta Zakopane.

Finałowa edycja tegorocznego Pucharu Zakopanego w Narciarstwie Alpejskim jest zaplanowana na 18 lutego na terenie Stacji Narciarskiej Polana Szymoszkowa.

źródło: Miasto Zakopane

tagi