Strona główna » Przepiękny utwór wykonany przez dzieci „Dzięki Wom Rodzice” – Oratorium Równoj Ku Górze
Aktualności Kultura

Przepiękny utwór wykonany przez dzieci „Dzięki Wom Rodzice” – Oratorium Równoj Ku Górze

Święto Świętej Rodziny, dzieci biorące udział w wykonaniu Oratorium Bachledowiańskiego „Równoj Ku Górze” wyśpiewały, poprzez jeden z utworów, dziękczynienie Wszechmogącemu Stwórcy za Dar życia i rodziny– czytamy w opisie teledysku zamieszczonego w serwisie YT.

Rodzice i dzieci nagrały teledysk do jednego z utworów Oratorium „Dzięki Wom Rodzice”, aby dać wyraz tej odwiecznej prawdzie o Bogu i podziękować swoim rodzicom. Słowa napisała poetka góralska, Zofia Truty, a muzykę skomponował Bartek Gliniak. Muzyka do utworu jest wykonany przez Orkiestrę Akademii Beethovenowskiej w akompaniamencie Krzysztofa Czecha na skrzypcach góralskich.

Śpiew dzieci, jako podziękowanie skierowane do rodziców, brzmi jak modlitwa. Oratorium Równoj Ku Górze odbyło się 10 grudnia 2022 roku.
Oratorium „Równoj ku Górze” to dzieło poświęcone postaci błogosławionego Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Powstało z inicjatywy społeczności związanej z Bachledówką. Tam czczona jest Matka Boska Jasnogórska, którą ponad 50 lat opiekują się biali bracia – ojcowie z zakonu św. Pawła Pustelnika.

Pragniemy przekazać przesłanie naszym dzieciom i całej Ojczyźnie: „Z gór widać bowiem lepiej i zawsze trzeba równać ku Górze – nigdy w dół”.

Zapraszamy do wysłuchania i oglądnięcia kolejnego utworu z wydanej płyty.