Strona główna » Bajki z projektora w Muzeum Tatrzańskim
Aktualności Kultura Miasto Zakopane

Bajki z projektora w Muzeum Tatrzańskim

Muzeum Tatrzańskie zaprasza najmłodszych na Polsko- Ukraińskie spotkanie z Koziołkiem Matołkiem w odnowionym Muzeum Kornela Makuszyńskiego, filii MT w willi Opolanka, gdzie będą prezentowane bajki z projektora.

„Bajki na przeźroczach to dawny sposób oglądania bajek animowanych dla dzieci, który kiedyś był namiastką prawdziwego kina. W dzisiejszych czasach taki sposób zabawy i spędzania wolnego czasu w rodzinnym gronie znów wraca do łask i staje się coraz popularniejszy. Wyświetlane z projektora slajdy o niesfornym koziołku, znanym z komiksu pisarza Kornela Makuszyńskiego oraz ilustratora Mariana Walentynowicza, będą doskonałą okazją do zapoznania się z tą wspaniałą formą oglądania bajek.

Spotkanie z tego cyklu są elementem świętowania 90-lecia wydania „Przygód Koziołka Matołka”. I jak wyjaśnia muzeum, pomimo, że komiks powstał w listopadzie 1932 roku, to na książce widnieje data 1933 – dzięki temu publikacja dłużej była nowością wydawniczą
i możemy nadal cieszyć się świętowaniem jubileuszu.

Spotkania dedykowane są dzieciom w wieku 4-9 lat, potrwają mniej więcej godzinę. Wstęp wolny!
Pierwsze zajęcia odbędą się w ten piątek, 27 stycznia o godzinie 14:00 w Muzeum Kornela Makuszyńskiego, ul. Tetmajera 15. Będzie trwało około godziny.

Będą odbywały się cyklicznie. Kolejne terminy (PIĄTKI): 3.02, 10.02, 17.02, 24.02

Obowiązują zapisy na adres: rezerwacja@muzeumtatrzanskie.pl, nr tel. 533 925 111

źródło: Muzeum Tatrzańskie

tagi