Strona główna » Buty Wojasa dla Wojska Polskiego
Aktualności

Buty Wojasa dla Wojska Polskiego

Firma Wojas, która jest największym obuwniczym przedsiębiorstwem na Podhalu podpisała kontrakt z Ministerstwem Obrony Narodowej na blisko 26 mln zł. Zlecenie obejmuje wykonanie butów dla Wojska Polskiego.

Umowa została podpisana 10 lutego, a do końca listopada 2023 roku towar ma zostać dostarczony. Firma nie pierwszy raz podejmuje tak ogromne zamówienie. W poprzednich latach Agencja Wsparcia i Zamówień NATO zleciła kontrakt opiewający na kwotę 24 mln zł.

Firma jest znana głównie przez konsumentów sieciówek, ale od wielu lat dostarcza obuwie różnym służbom takim jak straż, funkcjonariusze straży granicznej, leśnicy.

Założycielem firmy był Wiesław Wojas, nowotarżanin. Firmę notowano od 2008 roku na Giełdzie Papierów Wartościowych W 1990 roku jego zakład zatrudniał kilku pracowników. Cztery lata później Wojas odkupił od syndyka masy upadłościowej części wydziałów upadłych Nowotarskich Zakładów Przemysłu Skórzanego.
Dziś firma działająca na międzynarodową skalę produkuje kilkaset tysięcy par obuwia rocznie, prowadząc 138 sklepów w Polsce, dwa w Czechach i trzy na Słowacji.

/JL

tagi