Strona główna » Maryna Gąsienica piątą zawodniczką świata!
Aktualności

Maryna Gąsienica piątą zawodniczką świata!

Maryna Gąsienica-Daniel w środę w slalomie gigancie równoległym na MŚ w Courchevel/Meribel potwierdziła wysoką formę, plasując się na 5 miejscu!

Odpadła dopiero w ćwierćfinale slalomu równoległego alpejskich mistrzostw świata. Triumfatorką wśród kobiet została Norweżka Maria Therese Tviberg, a wśród mężczyzn Niemiec Alexander Schmid.

Zakopianka pokazała dobrą formę we wtorkowych kwalifikacjach, uzyskując czas na czerwonej trasie 34,02 s. Tym samym pokonała reprezentantkę gospodarzy Coralie Frasse Sombet o 0,18 s.

Jej rywalką w 1/8 finału była mistrzyni świata w rywalizacji drużynowej z 2019 roku Andrea Ellenberger. Góralka na ostatnich metrach przyspieszyła i finalnie dojechała do mety z przewagą 0,30 s nad Szwajcarką.

W kolejnym etapie Polka zmierzyła się z Theą Louise Stjernesund. W pierwszym przejeździe obie pojechały świetnie, ale szybsza – o 0,11 s – okazała się Norweżka. Ostatecznie wygrała o 0,33 s. Polka sklasyfikowana została na piątym miejscu.