Strona główna » „Tatry dla Dużych i małych”
Aktualności Kultura Miasto Zakopane

„Tatry dla Dużych i małych”

Paweł Skawiński, który większość swojego dorosłego życia spędził w Tatrach, zachęca do wyjazdu w te góry, twierdząc, że po pierwszej wizycie trudno się od nich oderwać.

Skawiński sam zaczął swoją przygodę z Tatrami od niewinnej wycieczki z rodzicami, podczas której doświadczył burzy podczas wspinaczki i nocowania w schroniskach.

18 lutego o godz. 17:00 Muzeum Tatrzańskie zaprasza na mini przygodę tatrzańską, podczas spotkania z współautorem książki „Tatry. Przewodnik dla dużych i małych”.

Organizatorzy zapraszają na spotkanie dla całych rodzin, które odbędzie się wraz z oprowadzaniem po części przyrodniczej nowo otwartej wystawy. Na miejscu będzie obecny Paweł Skawiński, leśnik, taternik, ratownik górski oraz instruktor narciarski, który opowie o sekretach mieszkańców Tatr i ciekawostkach związanych z zimowym życiem zwierząt. Uczestnicy będą mieli okazję zadać pytania oraz zakupić pięknie ilustrowaną książkę autora w promocyjnej cenie. Wstęp wolny.

Książka „Tatry. Przewodnik dla dużych i małych” to kompleksowy przewodnik dla młodych odkrywców po najsłynniejszych polskich górach, napisany przez dziennikarkę radiową i autorkę książek dla dzieci, Barbarę Gawryluk. Przewodnik pełen jest anegdot, cennych informacji, rad i przestróg, okraszony opowieściami wieloletniego dyrektora Tatrzańskiego Parku Narodowego oraz pięknymi ilustracjami Adama Pękalskiego. Pękalski jest ilustratorem, grafikiem, absolwentem Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, tworzy różnorodne ilustracje do książek, prasy i reklamy.

opr. /JL

tagi