Strona główna » Fundacja Viva! wnosi oskarżenia wobec Dyrektora TPN
Aktualności

Fundacja Viva! wnosi oskarżenia wobec Dyrektora TPN

Fundacja Viva! oskarża obecnego i byłego dyrektora Tatrzańskiego Parku Narodowego o zadawanie cierpień koniom. Sprawa została przekazana do wydziału cywilnego.

Fundacja VIVA! pracowała nad sprawą znęcania się nad końmi z Morskiego Oka przez ponad 8 lat, w której zaangażowani byli prawnicy, eksperci i aktywiści. W grudniu 2014 roku fundacja złożyła zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa, ale zostało ono dwukrotnie umorzone. Fundacja zdecydowała się więc złożyć subsydiarny akt oskarżenia, który umożliwia pokrzywdzonym włączenie się do postępowania sądowego i przyjęcie na siebie roli oskarżyciela. W akt oskarżenia postawiono zrzuty m.in. niedopełnienia obowiązków służbowych poprzez dopuszczenie do wykonywania pracy koni w warunkach stanowiących zagrożenie dla ich życia i zdrowia, co zgodnie z ustawą o ochronie zwierząt stanowi znęcanie się nad zwierzętami. Sprawa została skierowana przeciwko pięciu oskarżonym.

W dniu 1 marca 2023 roku o godzinie 8:30 odbędzie się posiedzenie sądu rejonowego w Zakopanem, na którym rozpatrzony zostanie subsydiarny akt oskarżenia dotyczący znęcania się nad końmi z Morskiego Oka.

źródło: Fundacja Viva!

tagi