Strona główna » Tatrzańscy policjanci interweniowali w weekend 106 razy!
Aktualności Miasto Zakopane

Tatrzańscy policjanci interweniowali w weekend 106 razy!

fot. Policja Zakopane

Podczas minionego weekendu tatrzańska policja była zmuszona do podjęcia 106 interwencji. Funkcjonariusze zatrzymali 4 osoby podejrzane o popełnienie przestępstw, w tym dwóch kierowców, którzy prowadzili pojazdy po spożyciu alkoholu. Mimo to, na szczęście nie doszło do żadnych poważniejszych wypadków drogowych, choć zanotowano 6 kolizji.

W piątkowy wieczór tatrzańscy policjanci otrzymali zgłoszenie o pojeździe m-ki Renault, którego kierujący dziwnie zachowuje się na drodze w Białym Dunajcu. Kierowca nagle zjechał w zatoczkę uszkadzając znak i oponę samochodu. Patrol policyjny, który szybko dotarł na miejsce interwencji zastał za kierownicą 45-letniego kierowcę, mieszkańca powiatu tatrzańskiego, który po zbadaniu alkomatem wydmuchał 1.9 promila alkoholu.

Kolejny nietrzeźwy kierujący pojazdem zatrzymany został w miejscowości Kościelisko w niedzielę 12 marca tuż po godzinie 12-tej. Policjanci zakopiańskiej drogówki zatrzymali volvo kierowane przez 37-lata z powiatu sosnowieckiego, który przekroczył dozwoloną prędkość. Podczas kontroli okazało się, że kierujący jest nietrzeźwy. Badanie alkomatem wykazało 0.7 promila alkoholu.

Obaj kierowcy stracili już swoje prawo jazdy.

źródło: Policja Zakopane
/JL

tagi