Strona główna » Muzyczna, jazzowa majówka w Zakopanem
Aktualności

Muzyczna, jazzowa majówka w Zakopanem

fot. mat. prasowy

19. edycja Zakopiańskiej Wiosny Jazzowej odbędzie się wkrótce i zaoferuje wiele atrakcji dla miłośników jazzu. Festiwal będzie nawiązywał do najlepszych wzorców, historii i tradycji jazzu. Impreza potrwa trzy dni, z prologiem i dwoma głównymi dniami, podczas których zaprezentowane zostaną wyjątkowe występy artystyczne.

W sobotę 29 kwietnia, na scenie pojawi się formacja The Lions. Wrocławska grupa to muzycy – jak sami mówią – grający Jahzz – fuzję jazzu, afro, funky i soulu.

W niedzielny wieczór odbędzie się koncert, podczas którego wystąpią kobiety polskiego jazzu. Pierwszą artystką będzie Marta Zalewska z zespołem. W ramach koncertu publiczność będzie miała okazję usłyszeć całą płytę „Wołanie o słońce nad światem” znanego zespołu Dżamble.

Na festiwalu nie może zabraknąć najsłynniejszej polskiej gwiazdy jazzowej wokalistki, czyli Urszuli Dudziak. W jej wykonaniu publiczność będzie miała okazję usłyszeć zarówno jazzową klasykę, jak i nieśmiertelną piosenkę „Papaya”.

W pierwszy majowy dzień festiwalu, czyli w poniedziałek, na scenie Zakopiańskiej Wiosny Jazzowej zagości męska reprezentacja jazzu. Koncert rozpocznie zespół Jarosława Michaluka, uznanego kontrabasisty, basisty, kompozytora i aranżera, który zaprezentuje swoje autorskie utwory. Grupa ta miała okazję nagrać z takimi sławami jak Jan Ptaszyń Wróblewski i także ich repertuar zostanie zaprezentowany publiczności.

Finał należeć będzie do jednego z najlepszych wokalistów w Polsce – Kuby Banacha z zespołem.

Zakopiańska Wiosna Jazzowa to jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w Zakopanem, które regularnie odbywa się co roku. Festiwal został zorganizowany po raz pierwszy w maju 2004 roku, ale warto zaznaczyć, że jazz zagościł w tym mieście już w latach 30. XX wieku, co czyni go ważnym elementem historii tego regionu.

/j

tagi