Strona główna » Dwóch mężczyzn aresztowanych za rozbój w Zakopanem
Aktualności Miasto Zakopane

Dwóch mężczyzn aresztowanych za rozbój w Zakopanem

W miniony weekend na terenie Zakopanego doszło do przerażającego ataku na 34-letniego mieszkańca województwa pomorskiego. Mężczyzna został pobity i obrabowany z jego telefonu komórkowego.

Sprawcy uciekli, ale dzięki szybkiej akcji policji, dwóch mężczyzn podejrzewanych o dokonanie rozboju zostało zatrzymanych niespełna po godzinie od zgłoszenia zdarzenia. Policjanci odzyskali również skradziony telefon ofiary. Dzisiaj zakopiański sąd tymczasowo aresztował obu mężczyzn na najbliższe trzy miesiące. Za to przestępstwo grozi im od 2 do 12 lat więzienia.

Jak relacjonuje zakopiańska policja:
W minioną niedzielę 34-latek z województwa pomorskiego został zaproszony przez swojego kolegę do jednego z opuszczonych domów w Zakopanem. Na miejscu kolegi nie było, ale zastał tam dwóch innych mężczyzn z którymi spożywał alkohol. Podczas libacji niepodziewanie mężczyzna został zaatakowany, pobity i obrabowany. Sprawcy zabrali mu telefon komórkowy. Pokrzywdzony do szpitala zgłosił się dopiero we wtorek informując jednocześnie o tym co się stało. Niezwłocznie o zdarzeniu zostali powiadomieni policjanci realizujący zadania w tym rejonie. Po ustaleniu okoliczności zdarzenia rozpoczęły się poszukiwania sprawców rozboju. Już po godzinie mimo niewielu informacji, jakimi dysponowali funkcjonariusze udało się ustalić miejsce zdarzenia oraz zidentyfikować domniemanych sprawców. Podczas zatrzymania 25 i 27-latków bez stałego miejsca zamieszkania odzyskano skradziony pokrzywdzonemu telefon. Napastnicy zostali zatrzymani.

źródło: Policja Zakopane
/JL

tagi