Strona główna » Policjant zatrzymuje pijanego kierowcę w drodze na służbę
Aktualności Miasto Zakopane

Policjant zatrzymuje pijanego kierowcę w drodze na służbę

Dyżurny z zakopiańskiej komendy policji zatrzymał pijanego kierowcę na popularnej drodze DK47 w okolicach Szaflar. Podczas dojazdu na miejsce służby, dyżurny zauważył, że kierowca volkswagena jadący przed nim zachowywał się podejrzanie. Samochód ten raz przyspieszał, a raz zwalniał, a tor jazdy przecinał oś jezdni. Policjant podejrzewał, że kierowca mógł być pod wpływem alkoholu i skontaktował się z patrolami drogówki, by zatrzymać kierującego.

Patrol drogówki z Białego Dunajca szybko przystąpił do działania i przygotował się do zatrzymania pojazdu. Policjant jadący za kierowcą volkswagena na bieżąco informował o jego zachowaniu na zakopiance. Kierowca, ostrzeżony przez innych kierowców o zbliżającym się patrolu, próbował uciec, ale na próżno. Policjanci z łatwością zatrzymali kierowcę na jednej z bocznych uliczek.

W trakcie rozmowy z policją, kierowca pojazdu przyznał się do spożycia alkoholu tego dnia. Testy wykazały, że mężczyzna miał w swoim organizmie niemal 2,6 promila alkoholu. Sprawa trafiła do sądu, gdzie mężczyzna odpowiadał będzie za kierowanie w stanie nietrzeźwości. W przypadku skazania za to przestępstwo grozi mu wysoka grzywna i do dwóch lat pozbawienia wolności.

źródło: Policja Zakopane
/j

tagi