Strona główna » Świąteczny weekend w górach – TOPR interweniuje w sześciu przypadkach
Aktualności Miasto Zakopane

Świąteczny weekend w górach – TOPR interweniuje w sześciu przypadkach

TOPR udzielił pomocy sześciu osobom podczas świątecznego weekendu. Wśród nich byli turyści, którzy doznali urazów w wyniku poślizgnięć na górskich szlakach oraz osoba, która potrzebowała ewakuacji z powodu braku odpowiedniego wyposażenia zimowego.

Pierwsza z interwencji miała miejsce na Polanie Włosienica, gdzie dwie osoby doznały urazów w wyniku poślizgnięcia. Kolejna interwencja dotyczyła turysty, który doznał urazu głowy również w wyniku poślizgnięcia, tym razem na Dolinie Strążyskiej.

Trzecia sytuacja miała miejsce na Przełęczy Krzyżne, gdzie turysta utknął kilkadziesiąt metrów poniżej przełęczy w trakcie próby zejścia na stronę doliny Pięciu Stawów Polskich. Turysta nie był odpowiednio wyposażony na warunki panujące w górach, dlatego TOPR musiał go ewakuować.

Kolejne dwie osoby doznały urazów w wyniku uprawiania skitur – jedna w Dolinie Pięciu Stawów Polskich, a druga w Dolinie Kondratowej. Oba urazy dotyczyły kolana.

Ostatnia interwencja miała miejsce na Boczańu, gdzie turysta doznał urazu stawu skokowego.

Wszyscy poszkodowani zostali przetransportowani do szpitali, gdzie otrzymali niezbędną opiekę medyczną. TOPR przypomina, że przed wyjściem w góry należy odpowiednio się przygotować i mieć ze sobą niezbędne wyposażenie, aby uniknąć niebezpiecznych sytuacji.

źródło: TOPR
/j

tagi