Strona główna » Lawina z Rysów porwała snowboardzistę. TOPR ogłosił III stopień zagrożenia
Aktualności Miasto Zakopane

Lawina z Rysów porwała snowboardzistę. TOPR ogłosił III stopień zagrożenia

Wczoraj w okolicy Rysów doszło do oberwania lawiny. Masa śniegu porwała snowboardzistę, którego uratował plecak lawinowy. TOPR ogłosił 3- znaczny stopień zagrożenia lawinowego

Snowboardzista zgłosił spadek z lawiną, który zakończył się 150 metrów nad taflą Czarnego Stawu. Na szczęście mężczyzna zdołał uruchomić plecak lawinowy, co zapewne uratowało mu życie. Ratownicy z TOPR natychmiast wyruszyli na miejsce, aby sprawdzić, czy inni turyści nie zostali porwani przez lawinę. Na szczęście po rozmowach ze świadkami i przeprowadzeniu kontroli wykluczono obecność innych poszkodowanych. W czasie tych działań śmigłowiec przetransportował także narciarkę z urazem kolana.

Jednakże, ze względu na prognozowane ocieplenie, TOPR ogłosił trzeci, czyli ZNACZNY, stopień zagrożenia lawinowego. Przypomina to o konieczności ostrożności podczas wycieczek w góry oraz przestrzegania zasad bezpieczeństwa. Lawiny to poważne zagrożenie dla każdego, kto decyduje się na wspinaczkę lub zjazd w górach, dlatego tak ważne jest, aby przygotować się odpowiednio i być świadomym potencjalnych niebezpieczeństw. Zawsze warto pamiętać o plecaku lawinowym oraz informowaniu innych o swoim planie wycieczki i pozostawianiu informacji o swoim pobycie.

źródło: TOPR
/j

tagi