Strona główna » Muzycy i muzykanci: Jazz i folklor – wystawa fotograficzna Jerzego Kosiuczenko
Aktualności Gmina Poronin

Muzycy i muzykanci: Jazz i folklor – wystawa fotograficzna Jerzego Kosiuczenko

W czwartek, 20 kwietnia o godzinie 18:00, w Poroniańskim Centrum Kultury i Dziedzictwa Podhala w Suchem, Suche 1e, odbędzie się wernisaż wystawy fotograficznej „Muzycy i muzykanci: Jazz i folklor” autorstwa Jerzego Kosiuczenko. To wydarzenie, które nie może umknąć uwadze miłośników muzyki, fotografii oraz kultury góralskiej.

Jerzy Z. Kosiuczenko to naukowiec, fizyk i chemik pracujący na Politechnice Warszawskiej. Jednak to jego pasja do fotografii oraz kultury ludowej i górskiej skłoniła go do dokumentowania wydarzeń związanych z folklorem, muzyką i tańcem. Wiele lat spędził na Międzynarodowym Festiwalu Folkloru Ziem Górskich, gdzie uwieczniał muzyków folkowych i etnicznych z różnych stron świata.

Na wystawie zobaczymy fotografie wykonane przez Kosiuczenkę z podróży po Podhalu, Tyrolu, Sycylii i Portugalii, a także fotografie muzyków wykonane podczas Festiwalu Nowa Tradycja w Warszawie. Wszystkie prace są pełne emocji i uchwyciły momenty, w których muzycy i muzykanci oddają się swojej sztuce. Fotografie są doskonałym sposobem na poznanie tradycji, kultury i muzyki ludowej, która często przekazywana jest z pokolenia na pokolenie.

Wystawa „Muzycy i muzykanci: Jazz i folklor” to idealna propozycja dla osób, które cenią sobie piękno natury oraz tradycji kulturowych. To także okazja do tego, by poznać ciekawych ludzi, którzy oddają się swojej sztuce i tworzą piękno, które zachwyca i inspiruje.

źródło: Gmina Poronin
/j

tagi