Strona główna » Konsultacje społeczne w sprawie odłączenia Lichajówek i Błocisk od Murzasichla i przyłączenia do Małego Cichego
Aktualności Gmina Poronin

Konsultacje społeczne w sprawie odłączenia Lichajówek i Błocisk od Murzasichla i przyłączenia do Małego Cichego

Murzasichle fot. UG Poronin

Mieszkańcy Lichajówek i Błocisk chcą odłączyć się od Murzasichla i przyłączyć do Małego Cichego. W związku z tym, że decyzja ta ma wpływ na całą społeczność, konsultacje społeczne zostały zainicjowane, a mieszkańcy mają okazję wypowiedzieć swoje zdanie w tej sprawie.

Konsultacje społeczne w tej sprawie trwają od 24 do 28 kwietnia 2023 roku, a urzędnicy z obu miejscowości – Murzasichla i Małego Cichego – będą dyżurować, aby zbierać ankiety od mieszkańców. W ankiecie są dwa pytania dotyczące odłączenia przysiółków Lichajówek i Błociska od Sołectwa Murzasichle i włączenia ich do Sołectwa Małe Ciche.

Zawierają one pytania: Czy jest Pan/Pani za zmianą granic Sołectw Murzasichle i Małe Ciche poprzez odłączenie przysiółka Błociska, będącego częścią Sołectwa Murzasichle i włączenie go do Sołectwa Małe Ciche?” „Czy jest Pan/Pani za zmianą granic Sołectw Murzasichle i Małe Ciche poprzez odłączenie przysiółka Lichajówki, będącego częścią Sołectwa Murzasichle i włączenie go do Sołectwa Małe Ciche?”

Remiza Ochotniczej Straży Pożarnej w Małem Cichem:
24 kwietnia 2023 r. w godz. od 7.30 do 15.30,
25 kwietnia 2023 r. w godz. od 11.00 do 19.00.
Remiza Ochotniczej Straży Pożarnej w Murzasichlu:
26 kwietnia 2023 r. w godz. od 7.30 do 15.30,

Przysiółki Lichajówek i Błocisk są związane z Małym Cichem od zawsze – mieszkańcy chodzą do szkoły, kościoła i należą do OSP w Małym Cichem. Ponadto na cmentarzu w Małym Cichem spoczywają ich bliscy. Z tego powodu mieszkańcy tych przysiółków są przekonani, że odłączenie się od Murzasichla i przyłączenie do Małego Cichego jest logiczne i oczywiste.

Warto jednak zaznaczyć, że to już kolejne podejście w tej sprawie. Rok temu, w styczniu, mieszkańcy Murzasichla przeciwstawili się odłączeniu przysiółków. Ostatecznie okazało się, że 508 osób było przeciw, a 306 za zmianą granic.

Jednak mieszkańcy przysiółków Lichajówek i Błocisk nie rezygnują ze swojego pomysłu, a radni zdecydowali o ponownych konsultacjach społecznych w tej sprawie. To mieszkańcy decydują, gdzie chcą mieszkać i z kim chcą się utożsamiać, dlatego tak ważne są konsultacje społeczne.

/j

tagi