Strona główna » „Turyści i Kuracjusze” – wystawa w Sopocie i Zakopanem, celebrująca rocznice miast
Aktualności Miasto Zakopane

„Turyści i Kuracjusze” – wystawa w Sopocie i Zakopanem, celebrująca rocznice miast

Miasto Sopot i Miasto Zakopane obchodzą w 2023 roku wyjątkowe rocznice – 200 lat kurortu Sopot oraz 90 lat praw miejskich Zakopanego. W celu uczczenia tych wydarzeń, oba miasta przygotowały wiele eventów, w tym specjalny projekt wystawienniczy o nazwie „Turyści i Kuracjusze”. Wystawa ta jest skierowana zarówno do mieszkańców obu miast, jak i turystów.

Zainaugurowanie sezonu letniego odbędzie się w tradycyjny sposób – w Sopocie, natomiast na Krupówkach w Zakopanem zostanie otwarta plenerowa ekspozycja. Wystawa „Turyści i Kuracjusze” składa się z dziesięciu tematów, które są wspólne dla rozwoju turystyki i ruchu kuracyjnego w obu miastach.

W maju Muzeum Sopotu oraz Stacja Kultura Zakopane – Zakopiańskie Centrum Kultury Stacja Kultura Zakopane zapraszają na wernisaże wystaw, które będą opowieścią o niezwykłych miastach. Wystawy będą przedstawiać Zakopane i Sopot z perspektywy zarówno turysty, jak i kuracjusza. W ten sposób będą one symetryczną opowieścią o dwóch miastach, które łączy więcej, niż można by przypuszczać na pierwszy rzut oka. Wystawy będą się wchodzić ze sobą w dialog, pokazując, że morze i góry od zawsze były sobie bliskie, szczególnie w sercach turystów i kuracjuszy.

W maju organizatorzy zapraszają do Sopotu i Zakopanego, nie tylko na wystawy w naszych instytucjach, ale również w podróż śladami turystów i kuracjuszy. Przyjdźcie i odkryjcie piękno obu tych niezwykłych miast, które oferują nie tylko wypoczynek, ale również wiele atrakcji i historii do opowiedzenia.

źródło: mat. prasowy
/j

tagi