Strona główna » Noc Muzeów w Zakopanem!
Aktualności Kultura Miasto Zakopane

Noc Muzeów w Zakopanem!

Gratka dla wszystkich miłośników kultury i historii to jak co roku Noc Muzeów w Zakopanem, która odbędzie się 20 maja 2023 roku! Wyjątkowa okazja, by poznać tajniki wielu ciekawych instytucji i odkryć ich bogatą historię.

Rozpocznijmy od prologu, który odbędzie się już 12 maja w Willi Elżbiecina. W programie tego wyjątkowego wieczoru znajduje się zwiedzanie zabytkowych wnętrz willi oraz wystawa Jamborowe widzenie świata – Staskowa dłubacka i Danusiny haft, z nutą Muzyki Piotra Hazy. To niepowtarzalna okazja, by poznać nie tylko historię willi, ale także tradycje i kulturę Podhala.

20 maja czeka nas jeszcze więcej atrakcji! W programie Nocy Muzeów znajduje się zwiedzanie wielu muzeów i galerii, wystawy, warsztaty, koncerty oraz wiele innych wydarzeń kulturalnych. Można będzie poznać historię Zakopanego, a także uczestniczyć w prezentacjach artystycznych i wystawach poświęconych różnym dziedzinom sztuki.

Szczegółowy program Nocy Muzeów w Zakopanem jest dostępny na stronie internetowej Instytucji. Organizatorzy serdecznie zapraszają wszystkich zainteresowanych, którzy chcą spędzić wspaniały wieczór w gronie miłośników sztuki i historii. To wyjątkowa okazja, by poznać piękno Zakopanego i zanurzyć się w jego fascynującej historii.

/j

tagi