Strona główna » Licealiści z wizytą na komendzie policji w Zakopanem
Aktualności Miasto Zakopane

Licealiści z wizytą na komendzie policji w Zakopanem

Zakopiańscy policjanci zaprosili licealistów na komendę, aby zachęcić do podejmowania tej służby.

W ramach doradztwa zawodowego, licealiści z Zespołu Szkół Hotelarsko Turystycznych w Zakopanem odwiedzili Komendę Powiatową Policji w Zakopanem. Spotkali się tam z policjantami z różnych komórek organizacyjnych, którzy opowiadali o swoich zadaniach wykonywanych podczas służby w policji. W trakcie wizyty uczniowie mieli okazję zapoznać się ze specyfiką pracy różnych jednostek policji, zobaczyć elementy umundurowania i wyposażenie, a także zwiedzić niektóre służbowe pomieszczenia. Duże zainteresowanie wzbudziła możliwość samodzielnego zabezpieczania śladów, takich jak odciski linii papilarnych. Pod nadzorem technika kryminalistyki każdy z licealistów mógł spróbować swoich sił w tym zakresie.

Tatrzańscy policjanci podkreślili, że zawód policjanta jest trudny i wymagający, ale jednocześnie daje dużo satysfakcji, a każdy dzień służby przynosi nowe doświadczenia i stawia nowe wyzwania. W trakcie spotkania przedstawiono wymagania, z jakimi musi zmierzyć się kandydat do służby w policji oraz omówiono procedurę kwalifikacyjną, która podzielona jest na kilka etapów.

• I etap – polega na złożeniu wymaganych dokumentów,

• II etap – to ocena dokumentów w zakresie ich zgodności z wymaganymi zawartymi w ogłoszeniu,

• III etap – to test wiedzy z zakresu funkcjonowania władzy ustawodawczej, wykonawczej, sądowniczej oraz z zakresu bezpieczeństwa publicznego,

• IV etap – test sprawności fizycznej, który polega na pokonaniu toru przeszkód,

• V etap – test psychologiczny składający się z badania w formie testu komputerowego, rozmowy z psychologiem,

• VI etap – to rozmowa kwalifikacyjna,

• VII etap – kandydat poddawany jest specjalistycznym badaniom lekarskim,

• końcowym etap jest wypełnienie ankiety bezpieczeństwa osobowego, która rozpoczyna proces postępowania sprawdzającego i ustala, czy kandydat może uzyskać dostęp do informacji niejawnych.

Zainteresowani służbą w Policji wymagane dokumenty składać mogą w Komendzie Powiatowej Policji w Zakopanem przy ul. Jagiellońskiej 32. Więcej o procedurze doboru tutaj: https://malopolska.policja.gov.pl/…/21443,Rekrutacja-do…

źródło: Policja Zakopane
/j

tagi