Strona główna » Wydarzenia w Gminie Poronin
Aktualności Gmina Poronin

Wydarzenia w Gminie Poronin

Gmina Poronin zaprasza na szereg wydarzeń kulturalnych i sportowych, które dedykuje mieszkańcom i turystom. Poniżej prezentujemy program i plan wydarzeń.

1. Piknik przy Wańkówce
Piknik przy Wańkówce zbliża się wielkimi krokami. Z tej okazji zapraszamy Was na jego 3. edycję, która odbędzie się już 4 czerwca 2023 r. (niedziela) o godz. 16:00 w Gminnym Ośrodku Kultury w Poroninie.
Wydarzeniem towarzyszącym będzie Dzień Otwarty ścianki wspinaczkowej przy OSP w Poroninie. Zapraszamy w godz. 12:00-16:00. Tegoroczny Piknik to nie tylko okazja do zabawy, ale także wsparcia ważnej akcji. Przez cały czas towarzyszyć nam będą wolontariusze prowadzący zbiórkę środków na leczenie Stasia i Antosia z Murzasichla. Otwórzmy swoje serca i portfele.Link do akcji:https://www.siepomaga.pl/stasiu-sadelski

Program:– Dzień otwarty na ściance wspinaczkowej 12:00 – 16:00- Występ zespołu regionalnego „Małe Regle” im. Jana Jędrola w Poroninie- Gra terenowa prowadzona przez Harcerzy z Poronina- Niespodzianka Muzeum Tatrzańskiego im. Dra Tytusa Chałubińskiego- Występ wokalistów z Gminnej Akademii Śpiewu- Makramowe warsztaty z panią Moniką Śliwińską- Grupa animacyjna Doris Event – piosenki Disneya- Wieczorne kino plenerowe 
Atrakcje:– Dmuchańce- Darmowy Popcorn- Wata cukrowa- Balony- Specjały Koła Gospodyń Wiejskich z Poronina  Do zobaczenia!

2. Dzień Dziecka.Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci, te duże i te małe na ,,Dzień Dziecka przy Wańkówce”. Impreza odbędzie się już 1 czerwca o godz 16:00 w Gminnej Bibliotece Publicznej im. Jana Kasprowicza w Poroninie. Szczegóły na plakacie.Program:
– spektakle Teatru BLASZANY BĘBENEK z Trzebini:
          16.00 „Kot w butach”
          17.00 „Przygody Mieszka I”
– słodki poczęstunek na werandzie.

3. Ścianka Wspinaczkowa w Poroninie
Rozpoczynamy kolejny sezon ze ścianką wspinaczkową w Poroninie. Zapraszamy wszystkich chętnych na 12 metrów adrenaliny. Na Dzień Otwarty zapraszamy 4 czerwca (niedziela) od godz. 12:00 – 16:00. Harmonogram kolejnych spotkań widnieje na plakacie.

4. Pierwsza Pomoc w Górach
Górska Wioska Edukacyjna, Fundacja AYOLA oraz Schronisko Górskie PTTK na Hali Ornak zapraszają dzieci oraz dorosłych na wydarzenie „Pierwsza Pomoc w Górach”.

Wydarzenie składa się z dwóch części:

1. Wycieczka Doliną Kościeliską z przewodniczką tatrzańską Anną Hornowską z Górskiej Wioski Edukacyjnej
Spotykamy się o godzinie 8:30 w Kirach pod Gospodą Harnaś u wylotu Doliny Kościeliskiej
Zgłoszenia prosimy przesyłać na adres edukacjapodhale@gmail.com

Liczba miejsc ograniczona.

2Pierwsza pomoc – zajęcia dla dzieci prowadzone przez Fundację AYOLA
Rozpoczęcie około godziny 11:30 przy Schronisku na Hali Ornak

Powrót grupy z przewodniczką – wyruszamy ze schroniska około godziny 14:00.

Kto może wziąć udział? Program wydarzenia przygotowany jest dla dzieci od 6. roku życia. Dzieci biorą udział wraz z opiekunami.

Koszt: Udział jest bezpłatny. Bilety wstępu do Tatrzańskiego Parku Narodowego należy zakupić we własnym zakresie. Na miejscu będzie można wesprzeć działalność Fundacji AYOLA.

Jak się ubrać? W wygodny strój turystyczny dopasowany do pogody.

tagi