Strona główna » Ojciec jednej z nastolatek usłyszał zarzuty- finał bójki w Zakopanem
Aktualności Miasto Zakopane

Ojciec jednej z nastolatek usłyszał zarzuty- finał bójki w Zakopanem

Po niespełna 3 miesiącach w prowadzonym przez zakopiańskich kryminalnych postępowaniu swój finał znalazła bójka dwóch nastolatek, do której doszło w marcu br. na Równi Krupowej w Zakopanem. Dwa zarzuty w tej sprawie usłyszał ojciec jednej z nich – jeden dotyczący podżegania do przestępstwa, a drugi, za udzielenie pomocy w jego popełnieniu w warunkach czynu o charakterze chuligańskim.

9 marca br. Komenda Powiatowa Policji w Zakopanem została poinformowana o bójce nastolatek, do której doszło dwa dni wcześniej na dolnej Równi Krupowej. W zdarzeniu miały brać udział dwie nieletnie mieszkanki powiatu tatrzańskiego, a całe zajście było nagrywane przez gapiów. Sprawą niezwłocznie zajęli się zakopiańscy kryminalni oraz funkcjonariusze z Zespołu ds. Prewencji Kryminalnej, Nieletnich i Patologii, którzy jeszcze tego samego dnia ustalili personalia dziewczyn, które brały udział w bójce.

W ramach przeprowadzonego postępowania, które nadzorowała Prokuratura Rejonowa w Zakopanem ustalono, że powodem tego zajścia były nieporozumienia pomiędzy dziewczynami. Policjanci analizując rozpowszechnione na nagraniach głosy i zachowania osób ustalili, że ojciec jednej z uczestniczek polecił córce „rozwiązanie” sprawy, a następnie pomógł jej w tym, przywożąc ją na umówione miejsce na określoną godzinę i bezkrytycznie przyglądając się zachowaniu córki. Potwierdzenie tych okoliczności znalazło się w materiałach dowodowych zgromadzonych przez zakopiańskich śledczych. Efektem końcowym dochodzenia było przedstawienie 40-latkowi z powiatu tatrzańskiego dwóch zarzutów: jednego za nakłanianie do popełnienia przestępstwa uszkodzenia ciała i drugiego za pomocnictwo do popełnienia tego przestępstwa w warunkach czynu o charakterze chuligańskim.

Przesłuchany w charakterze podejrzanego ojciec nieletniej przyznał się do zarzucanych mu czynów, złożył wyjaśnienia oraz wyraził chęć dobrowolnego poddania się karze. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje Sąd, który rozpatrzy wniosek podejrzanego skierowany wraz z Aktem Oskarżenia przez Prokuraturę Rejonową w Zakopanem.

Za pierwszy z zarzucanych czynów krewkiemu ojcu, o ile Sąd nie uwzględni złożonego przez niego wniosku, grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Zaś za drugi czyn, Sąd może skazać podejrzanego na karę do 4 i pół roku pozbawienia wolności. Niezależnie od sprawy nieodpowiedzialnego ojca, nieletnią zajmuje się Sąd Rodzinny.

źródło: Policja Zakopane
/j

tagi