Strona główna » Akademia Tatry rusza z kolejną wycieczką!
Aktualności Miasto Zakopane

Akademia Tatry rusza z kolejną wycieczką!

Tatrzański Park Narodowy zapraszam na kolejne wycieczki Akademii Tatry! Najbliższy termin to piątek, 9 czerwca – w długi weekend odbędzie się wycieczka botaniczna do Doliny Gąsienicowej. Z uwagi na to, że termin jest bardzo bliski – liczą się szybkie zgłoszenia wszystkich chętnych i zdecydowanych.

#AkademiaTatry to seria specjalistycznych szkoleń (dla osób dorosłych) z botaniki, zoologii, ekologii, geologii, topografii i historii. Wykłady, wycieczki i warsztaty dedykowane są dla przewodników, kandydatów na przewodników, nauczycieli i pasjonatów tatrzańskiej przyrody.

Tematyką wycieczki 9 czerwca będzie botanika i ekologia, którą poprowadzi dr Tomasz Skrzydłowski.
Trasa, którą będzie prowadzona wycieczka: Kuźnice – Dolina Jaworzynka – Przełęcz Między Kopami – Murowaniec – Dolina Zielona Gąsienicowa – Murowaniec – Przełęcz między Kopami – Boczań – Kuźnice

Uczestnicy wystartują o godz. 7:00 z Kuźnic, zbiórka pod Wozownią. Spacer zakończy się ok. 13.00-14.00 w Kuźnicach. Aby wycieczka mogła się odbyć, minimalna liczba osób to 5 (maks. 20)

Bilety dostępne są na: https://bit.ly/AkademiaTatry0906

Trasa prowadzi na pograniczu Tatr Zachodnich i Wysokich po zróżnicowanym podłożu, w którym występują zarówno skały węglanowe, jaki i krystaliczne, co w połączeniu z różnicą wysokości gwarantuje dużą różnorodność gatunków. Będzie okazja do prześledzenia skracającego się wraz z wysokością okresu wegetacyjnego – u podnóża Tatr o tej porze kwitnie już wiele roślin, a w wyższych partiach gór dopiero rozpoczyna się wegetacja. W Dolinie Gąsienicowej omówimy zjawisko górnej granicy lasu tworzonej przez biogrupy świerka. W Dolinie Jaworzynki przyglądniemy się regeneracji roślinności na zdegradowanych niegdyś w wyniku wyrębu i wypasu stokach, a na Boczaniu poznamy wpływ monokultur świerkowych na przyrodę.

Kolejna wycieczka odbędzie się w sobotę 24 czerwca. Wtedy wycieczkę botaniczną na Ciemniak poprowadzi Jan Krzeptowski-Sabała. Bilety i więcej informacji: https://bit.ly/AkademiaTatry2406

źródło: TPN
/j

tagi