Strona główna » Kilkadziesiąt pojazdów odholowanych z Łysej Polany
Aktualności Miasto Zakopane

Kilkadziesiąt pojazdów odholowanych z Łysej Polany

Policja odholowała w miniony weekend sporo samochodów z rejonu Łysej Polany za nieprawidłowe parkowanie. Koszt niestosowania się do przepisów to ponad 500 zł i jeden punkt karny.

Zakopiańska policja poinformowała o odholowaniu samochodów z drogi W-960 prowadzącej do przejścia granicznego Łysa Polana. Przyjezdni kierowcy niestety nadal ignorują znaki drogowe. Policjanci zakopiańskiej drogówki oraz policjanci z Komisariatu Policji w Bukowinie Tatrzańskiej nadzorujący ten rejon działania zapowiadają, że będą konsekwentnie odholowywać nieprawidłowo zaparkowane pojazdy. W mijający weekend odnotowali kilkadziesiąt nieprawidłowo zaparkowanych pojazdów.

W tym rejonie nastąpiła zmiana organizacji ruchu, za nieprawidłowe parkowanie grozi mandat karny w wysokości 100 zł i 1 punkt karny. Ponadto koszt odholowania samochodu do 3.5 t to dodatkowo około 450 zł, plus doba na parkingu kolejne 30 zł.

Uwaga! Nieprawidłowe parkowanie po stronie słowackiej zagrożone jest mandatem karnym w wysokości nawet do 800 €

Bilety łączone do Morskiego Oka z wyznaczonym miejscem parkingowym należy zakupić z wyprzedzeniem na stronie TPN. W przeciwnym przypadku należy korzystać z komunikacji zbiorowej.

źródło: Policja Zakopane
/j

tagi