Strona główna » Kierowcy z Bliskiego Wschodu nie przestrzegają przepisów
Aktualności Miasto Zakopane

Kierowcy z Bliskiego Wschodu nie przestrzegają przepisów

W sezonie turystycznym pod Tatry przyjeżdża wielu kierowców, którzy niestety ignorują przepisy ruchu drogowego. Najczęściej odnotowywane wykroczenia to nieprawidłowe parkowanie, przekraczanie dozwolonej prędkości oraz kolizje. Wśród popełniających wykroczenia byli również kierowcy z Bliskiego Wschodu– informuje Zakopiańska policja.

Wśród kierowców, którzy wczoraj przekroczyli dozwoloną prędkość znalazł się młody kierowca z Bliskiego Wschodu. Ten 19-latek kierował samochodem osobowym na popularnej „zakopiance” nigdy nie posiadając prawa jazdy. Ponadto w rejonie przejścia dla pieszych w miejscowości Biały Dunajec jechał z prędkością 108 km/h. Ostatecznie kontrola drogowa zakończyła się zatrzymaniem 19-latka. Dzisiaj w trybie przyspieszonym odpowie przed sądem za swoje zachowanie. Grozi mu grzywna w wysokości nawet do 30 tysięcy złotych oraz zakaz prowadzenia pojazdów na terenie RP od 6 miesięcy do 3 lat.

Kolejny kierowca z Bliskiego Wschodu zatrzymany został przez policjantów zakopiańskiej drogówki po tym jak zrobił sobie przejażdżkę po Krupówkach. W tym przypadku grzywna może wynieść nawet 5000 złotych.


źródło: Policja Zakopane
/j

tagi