Strona główna » Atom String Quartet zagra w Zakopanem!
Aktualności Miasto Zakopane

Atom String Quartet zagra w Zakopanem!

Podczas tegorocznej edycji 22. Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej im. Wacława Geigera zagra wiele wybitnych muzyków z całej Polski. Tym razem 22 lipca posłuchać będziemy mogli także kwartetu smyczkowego Atom String Quartet.

Atom String Quartet to jeden z najbardziej intrygujących kwartetów smyczkowych na świecie, należący do grona najlepszych wykonawców jazzowych w Polsce. Zespół łączy możliwości kwartetu smyczkowego z szeroko rozumianą improwizacją. W jego twórczości – oprócz jazzu – słychać inspiracje polskim folklorem, muzyką z różnych regionów świata, a także muzyką współczesną i klasyczną.

Kwartet powstał w 2010 roku w Warszawie, tworzą go skrzypkowie: Dawid Lubowicz i Mateusz Smoczyński, altowiolista – Michał Zaborski oraz wiolonczelista – Krzysztof Lenczowski. Wszyscy muzycy odebrali gruntowne klasyczne wykształcenie – są absolwentami warszawskiej uczelni muzycznej. Wszyscy także komponują i z powodzeniem prowadzą własne, solowe projekty. Od momentu zdobycia Grand Prix XIII Bielskiej Zadymki Jazzowej w 2011 roku zespół stale gości na największych polskich i światowych scenach muzycznych.

Kwartet nagrał pięć autorskich albumów, z których dwa otrzymały nagrodę polskiego przemysłu fonograficznego „Fryderyk”.

Muzycy Atom String Quartet są regularnie zapraszani do udziału w sesjach nagraniowych innych muzyków, współpracują z czołówką polskich i zagranicznych artystów oraz orkiestr.

Koncert odbędzie się o godzinie 18:00 w Zakopiańskim Centrum Kultury, Centrum Kultury Rodzimej w willi Czerwony Dwór, ul. Kasprusie 27,
WSTĘP WOLNY

źródło: MFMOiK
/j

tagi