Strona główna » Spichlerz ponownie otwarty w Kuźnicach, wraz z wystawą poświęconą Jadwidze Zamoyskiej!
Aktualności Miasto Zakopane

Spichlerz ponownie otwarty w Kuźnicach, wraz z wystawą poświęconą Jadwidze Zamoyskiej!

Już 14 sierpnia TPN ponownie otworzy dla Gości Spichlerz w Kuźnicach – okazją ku temu będzie wystawa poświęcona postaci Jadwigi Zamoyskiej w jej roku: Czym mnie nakarmisz, Jadziu?

W Poniedziałek 14 sierpnia godzinie 18:00 będzie można podziwiać przygotowany wernisaż oraz skosztować pyszności podczas pikniku.
 Spichlerz znów będzie karmił!

W Spichlerzu zawsze było jedzenie. W budynku tym, stojącym w Kuźnicach nieco na uboczu, przechowywano ziarno. Jego ściany otulały więc to, co było pokarmem dla mieszkańców tego miejsca przez wiele dziesięcioleci. Korzystały z niego na pewno wychowanki szkoły Domowej Pracy Kobiet wraz ze swoją założycielką – hrabiną Jadwigą Zamoyską. Setną rocznicę Jej śmierci obchodzimy w tym roku.

A co, jeśli Generałowa Jadwiga Zamoyska była… Jadzią? Czy w wielkiej postaci uda się nam zobaczyć człowieka? I czy po stu latach wciąż może nam coś dać? Nie wiemy, kto po raz ostatni zabierał ze Spichlerza ziarno, aby zmielić je na mąkę. Nie spodziewał się na pewno, że po wielu latach w tym budynku znów będzie można się nakarmić, chociaż w inny sposób.

Wystawa oparta jest na myśli, że to, co ważne, przetrwa właśnie w tym, czym nakarmimy świat.

Wystawę uzupełnia seria podcastów autorstwa Bartka Solika pt. „Szkoła życia”, które będą pojawiały się na www.tatrzanskiparknarodowy.podbean.com. Szkoła życia Jadwigi Zamoyskiej – część 1 – jest już dostępny.

Wystawa dostępna będzie od poniedziałku do soboty, od 9.00 do 15.00. Wstęp wolny!
Spichlerz to budynek położony „najniżej” w parku w Kuźnicach, poniżej Dyrekcji TPN – przy drodze wybrukowanej kostką.

źródło: TPN
/j

tagi