Strona główna » Ratownicy TOPR w długi weekend pomogli 56 osobom!
Aktualności Miasto Zakopane

Ratownicy TOPR w długi weekend pomogli 56 osobom!

Za nami długi sierpniowy weekend. Piękna pogoda przyciągnęła w Tatry tłumy turystów, skutkiem czego była duża ilość wypadków. Ratownicy od piątku 11 sierpnia do 15 sierpnia udzielili pomocy łącznie 56 osobom. W większości były to urazy kończyn dolnych na skutek potknięć, a poszkodowanych transportowano samochodami do zakopiańskiego szpitala.

Ze względu na wysokie temperatury, które panowały w Tatrach pojawiały się częste omdlenia, osłabienia i odwodnienia. W kilkunastu sytuacjach do ewakuacji turystów użyto śmigłowca.

W piątek 11 sierpnia na prośbę Horská záchranná služba śmigłowiec z ratownikami TOPR udał się do Doliny Kieżmarskiej, gdzie pomocy potrzebował polski taternik, który odpadł na prowadzeniu na drodze Stanisławskiego na Małym Kieżmarskim.

Bardzo pogodna sobota przyciągnęła także sporo turystów. Ratownicy TOPR śmigłowcem ewakuowali turystę, który podczas próby zdobycia Mięguszowieckiego Szczytu Wielkiego pobłądził i utknął w terenie eksponowanym w okolicy Małego Kotła Mięguszowieckiego.

We wtorek 15 sierpnia, śmigłowcem do zakopiańskiego szpitala przewieziono turystkę, która podczas zjazdu na rowerze z Murowańca na Brzeziny w okolicy psiej trawki upadła i doznała licznych obrażeń, w tym obrażeń głowy.

Pomocy potrzebowała również turystka, która poniżej Przełęczy Krzyżne od strony Doliny Pięciu Stawów Polskich poślizgnęła się i upadła kilkadziesiąt metrów również doznając licznych obrażeń.

W Tatrach póki co panują dobre warunki do uprawiania turystyki. Należy pamiętać jednak, że od dnia jutrzejszego prognozowane są burze.

Informacje i warunki panujące na szlakach dostępne są na stronach Tatrzański Park Narodowy pod adresem https://tpn.pl/zwiedzaj.

źródło: TOPR
/j

tagi