Strona główna » IX edycja Tatra Road Race w Kościelisku- sprawdź gdzie pojawią się utrudnienia
Aktualności Gmina Kościelisko

IX edycja Tatra Road Race w Kościelisku- sprawdź gdzie pojawią się utrudnienia

W najbliższą sobotę, 9 września startuje IX edycja Tatra Road Race – najtrudniejszego, a zarazem najbardziej kultowego wyścig szosowego dla amatorów w Polsce i nie tylko.  Na trasie przejazdu wyścigu będą występowały utrudnienia w ruchu w godz. 10:30-16:30.

Start i Meta wyścigu znajduje się w Kościelisku przy Hotelu AMW Rewita, zawodnicy po starcie i wracając na metę pojadą w Kościelisku ul. Karpielówka, Nędzy Kubińca, Salamandra, droga przez Dzianisz do skrętu na Ostrycz i do Cichego.

Odcinek ten będzie wyłączony z ruchu na czas startu w godz. 10:20-11:20, za ostatnia grupą startową będzie można przejechać w kierunku Dzianisza do ok. godz. 12:45. Później dojazd będzie możliwy tylko z Dzianisza w kierunku drogi na Gubałówkę, nie będzie można zjechać ul. Salamandra w dół do ok. 16:00 w związku ze zjazdem zawodników na szybkim zjeździe.

Dodatkowo będzie wyłączony łącznik między Dzianiszem i Cichym przez Ostrysz, Michniówkę i droga rowerowa przez Dutkówkę w godz. 10:30-16:00 oraz nie będzie przejazdu z Cichego do Ratułowa przez Zoki w godz. 10:30-16:00.

W związku z przejazdem przez Bachledówkę będą ograniczenia na drogach dojazdowych do Sanktuarium, podjazd będzie możliwy wąską droga, a zjazd szeroką drogą w kierunku drogi powiatowej w godz. 11:30-15:30.

W godz. 11:45-14:15 będzie zamknięty odcinek drogi przez Skrzypne prowadzący między drogami powiatowymi oraz droga przez Pitoniówkę, natomiast na ul. Kantorówka w Bańskiej Niżnej i ul. Gancarze, ul. Pod Góra, ul. Osiedle Bukowe w Maruszynie ruch będzie możliwy zgodnie z kierunkiem jazdy zawodników.

Kierowców jadących od Nowego Bystrego w kierunku Zakopanego proszeni są o niejechanie przez Słodyczki i zalecamy objazd przez Poronin lub Chochołów, pozwoli to na uniknięcie korków.

źródło: tatracyclingevents
/j

tagi