Strona główna » Zamknięty odcinek szlaku Kozia Przełęcz – Żleb Kulczyńskiego oraz Zawrat – Kozia Przełęcz
Aktualności Miasto Zakopane

Zamknięty odcinek szlaku Kozia Przełęcz – Żleb Kulczyńskiego oraz Zawrat – Kozia Przełęcz

Z powodu wymiany sztucznych ułatwień we wtorek 12 września na jeden dzień zamknięty zostanie odcinek szlaku turystycznego Kozia Przełęcz – Żleb Kulczyńskiego.

Od środy 13 września z tego samego powodu do odwołania zamknięty zostanie szlak turystyczny Zawrat – Kozia Przełęcz. Jeśli pogoda pozwoli, prace potrwają około tygodnia. O ponownym otwarciu szlaku będziemy informować w osobnym komunikacie.

Podczas trwania prac przejście żółto znakowanym szlakiem turystycznym z Doliny Gąsienicowej przez Kozią Przełęcz do Doliny Pięciu Stawów Polskich będzie możliwe (w obie strony).

W Tatrach panują dobre warunki do uprawiania turystyki. Należy jednak pamiętać, że na szlakach w dalszym ciągu panuje bardzo duży ruch turystyczny – w miejscach wyposażonych w sztuczne ułatwienia (łańcuchy) tworzą się kolejki – dotyczy to zwłaszcza kopuły szczytowej Giewontu, Rysów oraz rejonu Orlej Perci. W wyższych partiach Tatr może być ślisko, zwłaszcza w godzinach porannych oraz w miejscach zacienionych. Należy zachować ostrożność, ponieważ poślizgnięcie się w stromym terenie, grozi niebezpiecznym w skutkach upadkiem.

Na szlaku pomiędzy Halą Ornak a Przełęczą Iwaniacką są uszkodzone poręcze mostków. Do czasu wymiany należy zachować szczególną ostrożność. 

Na odcinku Drogi pod Reglami między Kirami, a Małą Łąką oraz na szlaku żółtym na odcinku Sucha Przełęcz – dolna stacja kolei krzesełkowej w Dolinie Gąsienicowej, występują utrudnienia z powodu remontu. 

Przed panowaniem wycieczek w Tatry należy zapoznać się z komunikatem turystycznym dostępnym na stronie: https://tpn.pl/zwiedzaj
Na interaktywnej mapie szlaków z zaznaczonymi utrudnieniami i zamknięciami: https://geoportaltatry.pl/.

źródło: TPN
/j

tagi