Strona główna » Wczoraj zatrzymano trzech pijanych kierowców
Aktualności Miasto Zakopane

Wczoraj zatrzymano trzech pijanych kierowców

Tylko wczoraj na terenie powiatu tatrzańskiego policjanci zatrzymali trzy osoby, które kierowały po alkoholu. Pijani kierowcy to realne zagrożenie bezpieczeństwa na drogach!– przypominają służby.

Praktycznie codziennie, na drogach powiatu tatrzańskiego, policjanci zatrzymują kolejnych nietrzeźwych kierowców. Dzieje się tak pomimo świadomości zagrożeń, jakie powodują pijani za kierownicą oraz konsekwencji prawnych. Każda osoba, która piła wcześniej alkohol i decyduje się wsiąść za kierownicę, to ogromne zagrożenie bezpieczeństwa na drodze dla siebie, a także pozostałych uczestników ruchu drogowego. Aby takich przypadków było jak najmniej, policjanci każdego dnia kontrolują trzeźwość wielu kierowców.

Tylko wczoraj 11 września 2023 roku tatrzańscy zatrzymali trzech pijanych kierowców. Wszyscy wykazali się przede wszystkim skrajną nieodpowiedzialnością i brakiem zdrowego rozsądku. Tym razem jednak niebezpieczna jazda została w porę przerwana przez policjantów i kierowcy muszą liczyć się z konsekwencjami- informuje asp.szt. Roman Wieczorek.

Pierwszy z kierowców który zdecydował się na jazdę po alkoholu zatrzymany został w Zakopanem na osiedlu Jaszczurówka przez policjantów drogówki. 46-letni turysta z Wielkopolski kierował fordem będąc po użyciu alkoholu. Badanie alkomatem wykazało blisko 0.5 promila alkoholu. Kierowcy zatrzymano prawo jazdy. Kolejny kierowca zatrzymany został w miejscowości Poronin. 52-latek z powiatu tatrzańskiego kierował pojazdem m-ki Hyundai mając w organizmie blisko jeden promil alkoholu. On również stracił prawo jazdy. Trzeciego tego dnia kierowcę, który zdecydował się na jazdę po alkoholu policjanci zatrzymali w Białym Dunajcu. 32-latek z powiatu tatrzańskiego kierował samochodem m-ki Audi mając w organizmie blisko 0.6 promila alkoholu. Jego prawo jazdy zostało zatrzymane.

Służby przypominają:

Za jazdę w stanie nietrzeźwości (powyżej 0,5 promila) lub pod wpływem środków odurzających kierującemu pojazdem mechanicznym grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat. Kierujący po użyciu alkoholu (od 0,2 promila do 0,5 promila) podlega karze aresztu albo grzywny. W obu przypadkach sąd orzeka zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

źródło: Oficer Prasowy KPP w Zakopanem, asp.szt. Roman Wieczorek
/j

tagi