Strona główna » Remont drogi do Morskiego Oka. Sprawdź utrudnienia!
Aktualności Miasto Zakopane

Remont drogi do Morskiego Oka. Sprawdź utrudnienia!

Od czwartku 14 września Starostwo Powiatowe w Zakopanem planuje remont drogi do Morskiego Oka na odcinku około 1 km.

W dniach 14–15 września (czwartek-piątek) usuwana będzie stara nawierzchnia i frezowany asfalt – przejście pieszo będzie możliwe, ale wystąpią utrudnienia dla ruchu kołowego – konieczne będzie oczekiwanie na przejazd (dotyczy jedynie pojazdów posiadających zezwolenie na wjazd). W tych dniach usługa przewozów konnych będzie wstrzymana.

W dniach 16–17 września (sobota–niedziela) prace nie będą prowadzone – ruch pieszy i kołowy będzie możliwy.

Natomiast w dniach 18–22 września (poniedziałek-piątek) – jeśli pogoda pozwoli – na remontowanym odcinku będzie wylewany nowy asfalt. Z tego powodu planowane jest całkowite zamknięcie drogi do Morskiego Oka na odcinku Wodogrzmoty Mickiewicza –Włosienica zarówno dla pieszych, jak i pojazdów. Możliwe będzie dojście z Palenicy Białczańskiej do szlaku w kierunku Doliny Pięciu Stawów Polskich, a także do Roztoki. Z kolei do Morskiego Oka dojście będzie możliwe jedynie od strony Doliny Pięciu Stawów przez Świstówkę Roztocką oraz przez Szpiglasową Przełęcz.

W przypadku zmiany powyższego harmonogramu, na który duży wpływ będzie miała pogoda, będziemy na bieżąco przekazywać informacje otrzymane z Powiatu Tatrzańskiego. Oficjalne parkingi TPN w rejonie Morskiego Oka będą otwarte przez cały czas trwania remontu – dla osób planujących wycieczki z Palenicy Białczańskiej czy Łysej Polany na pozostałe otwarte szlaki.

źródło: Starostwo Powiatowe
/j

tagi