Strona główna » Jechał z prędkością 106 km/h w terenie zabudowanym
Aktualności

Jechał z prędkością 106 km/h w terenie zabudowanym

Policjanci grupy „speed” zakopiańskiej drogówki zatrzymali młodego kierowcę BMW, który w terenie zabudowanym przekroczył dozwoloną prędkość o 56 km/h. Po dwóch dniach od wydania 18-letni kierowca stracił prawo jazdy na trzy miesiące.

7 września policjanci grupy „speed” zakopiańskiej drogówki na DK-49 zatrzymali do kontroli drogowej kierującego samochodem m-ki BMW, który przekroczył dozwoloną prędkość jazdy o 56 km/h. Za kierownicą siedział 18-letni mieszkaniec powiatu tatrzańskiego. Młody kierowca jechał przez miejscowość Groń z prędkością 106 km/h. Kierowca już stracił prawo jazdy na trzy miesiące, zanim zdążył odebrać blankiet prawa jazdy z Wydziału Komunikacji. Ponadto 18-latek kierował samochodem nie stosując się do obowiązku zapinania pasów bezpieczeństwa. Za popełnione wykroczenia otrzymał 18 punktów karnych oraz został ukarany mandatem karnym w wysokości 1600 złotych.

Służby przypominają!

Za przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym powyżej 50 km/h powoduje nałożenie na kierowcę mandatu, 10 punktów karnych i zatrzymanie prawa jazdy na trzy miesiące. Jeżeli w tym czasie kierowca zostanie zatrzymany podczas kierowania pojazdem policjanci nałożą na niego kolejny mandat, a okres bez prawa jazdy zostanie przedłużony do sześciu miesięcy. Jeżeli to nie pomoże i kierowca po raz kolejny będzie kierował samochodem, wówczas oprócz mandatu organ wydający prawo jazdy cofnie temu kierowcy uprawnienia do kierowania.

źródło: Oficer Prasowy KPP w Zakopanem, asp. sztab. Roman Wieczorek

/j

tagi