Strona główna » Przebudowano i dostosowano kolejne przejście dla pieszych
Aktualności Miasto Zakopane

Przebudowano i dostosowano kolejne przejście dla pieszych

W ramach programu „Zakopane bez barier” przebudowano i dostosowano kolejne przejście dla pieszych wraz z pochylnią na ul. Weteranów Wojny.

W trosce o komfort i bezpieczeństwo mieszkańców oraz odwiedzających to urokliwe miasto, Zakopane kontynuuje swoje wysiłki w zakresie dostosowania infrastruktury dla osób z ograniczoną mobilnością. Program „Zakopane bez barier” wprowadza kolejne usprawnienia, aby uczynić to malownicze miejsce jeszcze bardziej przyjaznym dla wszystkich.

Najnowszą inicjatywą w ramach tego programu jest przebudowa i dostosowanie kolejnego przejścia dla pieszych wraz z pochylnią na ul. Weteranów Wojny. To ważne przedsięwzięcie, które ma na celu ułatwienie przemieszczania się osób niepełnosprawnych oraz wszystkich innych mieszkańców i turystów, którzy korzystają z tej ulicy.

Na osiedlu Łukaszówki prace również idą pełną parą. Prawie gotowa jest pochylnia i zejście, które znacząco usprawnią dostępność tej części miasta. Dla wielu mieszkańców jest to długo oczekiwana poprawa, która ułatwi codzienne życie i pozwoli na pełniejsze korzystanie z uroków Zakopanego.

Nie tylko na ul. Weteranów Wojny i osiedlu Łukaszówki podejmowane są działania w ramach programu „Zakopane bez barier”. Również na ulicy Orkana trwają prace przy przejściach dla pieszych. To ważne, aby miejsca publiczne były dostępne dla wszystkich, niezależnie od ich fizycznych możliwości.

Każdy krok w kierunku likwidacji barier architektonicznych jest krokiem w stronę poprawy życia społeczeństwa. Zakopane, jako jedno z najpiękniejszych miejsc w Polsce, pragnie być także jednym z najbardziej przyjaznych i dostępnych. Program „Zakopane bez barier” to jedno z narzędzi, które pomagają osiągnąć ten cel.

źródło: UM Zakopane
/j

tagi