Strona główna » Tragiczne zderzenie na Zakopiance. Pieszy potrącony przez BMW
Aktualności Miasto Zakopane

Tragiczne zderzenie na Zakopiance. Pieszy potrącony przez BMW

Wczoraj wieczorem na popularnej drodze krajowej DK-47, miało miejsce dramatyczne zdarzenie drogowe, w którym uczestniczył pieszy i kierowca BMW. Tatrzańscy policjanci pilnie wyjaśniają okoliczności tego tragicznego wypadku, który miał miejsce w Poroninie. Poszkodowany mężczyzna, potrącony przez samochód, trafił do szpitala. Kierowca pojazdu był trzeźwy.

Do zdarzenia doszło wczoraj, 20 września 2023 roku, tuż po godzinie 20.00, w okolicach przystanku autobusowego w Poroninie, niedaleko osiedla Misiagi. Ofiarą tragicznego zdarzenia stał się 52-letni mężczyzna z powiatu nowotarskiego. Według wstępnych ustaleń policji, pieszy wtargnął na jezdnię między przejeżdżającymi pojazdami, a następnie na pasie w kierunku Zakopanego został potrącony przez samochód marki BMW, którym kierował 47-letni turysta pochodzący z Wielkopolski.

W wyniku zderzenia, poszkodowany mężczyzna odniósł liczne obrażenia ciała i natychmiast otrzymał pierwszą pomoc na miejscu wypadku. Następnie został przewieziony do szpitala w Zakopanem, gdzie lekarze walczą o jego zdrowie. Badania krwi przeprowadzone w celach medycznych wykazały obecność alkoholu w organizmie pieszego w stężeniu blisko 3 promili.

Policjanci prowadzący śledztwo teraz starają się dokładnie ustalić okoliczności i przebieg tego tragicznego zdarzenia. Kluczowe będą zeznania świadków oraz ewentualne zapisy z kamer samochodowych, które pomogą w rekonstrukcji wydarzeń.

Policja apeluje o ostrożność na „zakopiance”, zwłaszcza na tym newralgicznym odcinku drogi. Tragiczny wypadek stanowi przypomnienie o potrzebie przestrzegania przepisów ruchu drogowego i bezpiecznego poruszania się po drogach, aby zapobiegać podobnym tragediom.

źródło: Policja Zakopane
/j

tagi