Strona główna » Rekordowy sezon letni; ponad 100 000 litrów wody pitnej pobrane ze zdrojów TPN
Aktualności Miasto Zakopane

Rekordowy sezon letni; ponad 100 000 litrów wody pitnej pobrane ze zdrojów TPN

fot. TPN

Sezon letni przyniósł nam nie tylko ciepłe dni i niezapomniane wakacje, ale także rekordowy wyczyn w wykorzystaniu zdrojów wody pitnej Tatrzańskiego Parku Narodowego. Od weekendu majowego do końca wakacji turystom udało się pobrać ze źródeł niebagatelne ponad 100 tysięcy litrów świeżej wody.

To oszałamiający wynik, biorąc pod uwagę, że do tej pory 80 tysięcy litrów wody było osiągane dopiero w październiku. Determinacja i świadomość ekologiczna naprawdę robią różnicę. Pamiętajmy, że zdroje TPN pozostają otwarte aż do pierwszych przymrozków, zazwyczaj do połowy listopada. Nadal mamy czas, aby delektować się wyjątkową czystością i smakiem naszej tatrzańskiej wody – na zdrowie!

Warto podkreślić, że korzystając z naszych zdrojów, nie tylko dbacie o swoje zdrowie, ale również wspieracie działania TPN na rzecz redukcji ilości wytwarzanych odpadów. Źródła znajdują się w czterech dogodnych punktach:

🫗 Kuźnice (przy Wozowni): Dla tych, którzy odkrywają uroki Doliny Kościeliskiej.

🫗 Przy wejściu do Doliny Strążyskiej: Idealne miejsce na odświeżającą przerwę podczas wędrówki.

🫗 Przy wejściu do Doliny Małej Łąki: Dla miłośników spokoju i natury.

🫗 Centrum Edukacji Przyrodniczej TPN w Zakopanem – ul. Chałubińskiego 42a: Doskonałe źródło wody w samym sercu Zakopanego.

Korzystanie z tatrzańskich źródeł wody jest nie tylko ekologicznie odpowiednie, ale także inspirujące. Wspólnie możemy osiągnąć jeszcze więcej!

źródło: TPN
/j

tagi