Strona główna » Ostrzeżenie przed silnym wiatrem w rejonie Zakopanego i okolic
Aktualności Miasto Zakopane

Ostrzeżenie przed silnym wiatrem w rejonie Zakopanego i okolic

Dnia 14 października 2023 roku, mieszkańcy oraz osoby przebywające w rejonie Zakopanego i jego okolic muszą być gotowi na niespokojne warunki pogodowe. Prognozy meteorologiczne ostrzegają przed wystąpieniem silnego wiatru, który może stwarzać pewne zagrożenia dla ludzi oraz mienia.

Silny wiatr jest przewidywany w okresie od godziny 2:00 do godziny 14:00 dnia 14 października 2023 roku. To oznacza, że mieszkańcy i goście Zakopanego powinni zachować szczególną ostrożność przez większość dnia.

Siła wiatru:
Średnia prędkość wiatru szacowana jest na około 45 km/h. Jednakże wiatr może być bardzo zmienny i w porywach osiągać prędkość nawet do 75 km/h. Takie intensywne podmuchy wiatru mogą stanowić poważne zagrożenie, zwłaszcza w przypadku luźnych przedmiotów, drzew, czy nawet ruchu drogowego.

Zachowaj ostrożność:

Przestrzeganie kilku podstawowych zasad może pomóc w zminimalizowaniu ryzyka związanego z silnym wiatrem:

  1. Unikaj spacerów w lesie: Wiatr może łamać drzewa i gałęzie, co stanowi poważne zagrożenie dla ludzi.
  2. Zabezpiecz przedmioty na zewnątrz: Upewnij się, że przedmioty takie jak meble ogrodowe, donice, czy inne luźne przedmioty na zewnątrz są odpowiednio zabezpieczone lub przeniesione do bezpiecznego miejsca.
  3. Ostrożność na drogach: Kierowcy powinni być szczególnie uważni na drogach. Silny wiatr może wpływać na stabilność pojazdu, a także utrudniać utrzymanie prawidłowej linii jazdy.
  4. Aktualizuj prognozy: Bądź na bieżąco z aktualnymi prognozami pogody i ostrzeżeniami. To pomoże Ci odpowiednio przygotować się do zmieniających się warunków.

Bezpieczeństwo jest najważniejsze, więc nie zapominajmy o tym, nawet gdy wydaje się, że jest to tylko „trochę wiatru”.

źródło: Miasto Zakopane
/j

tagi