Strona główna » Wójt Gminy Kościelisko przypomina o konieczności przycinania gałęzi i krzewów🌳
Aktualności Gmina Kościelisko

Wójt Gminy Kościelisko przypomina o konieczności przycinania gałęzi i krzewów🌳

Dla miłośników przyrody i dbających o bezpieczeństwo na drogach mamy ważne ogłoszenie. Wójt Gminy Kościelisko informuje o planowanym przycięciu gałęzi drzew i krzewów, które mogą stanowić zagrożenie dla ruchu pojazdów lub ograniczać widoczność na naszych gminnych drogach.

Dlaczego Przycinka jest Wymagana: Zdrowie i bezpieczeństwo mieszkańców to priorytet. Gałęzie drzew i krzewów, które wysuwają się nad drogi, mogą stwarzać potencjalne niebezpieczeństwo dla ruchu, zwłaszcza podczas złych warunków pogodowych. Przycinając je, zapewnimy lepszą widoczność i komfort jazdy.

Termin Przycinania: Gmina prosi wszystkich właścicieli nieruchomości, na których znajdują się drzewa lub krzewy, które wychodzą poza granice działki, o przycięcie ich do 4-go listopada.

Po wskazanym terminie, Gmina Kościelisko podejmie się przycięcia drzew i krzewów, a także usunie wszelkie gałęzie czy krzewy, które stanowią przeszkodę na drogach gminnych. W związku z pracami wycinki, możliwe są tymczasowe utrudnienia w ruchu ze względu na zawężenie drogi.

Szczegółowe informacje oraz wytyczne w sprawie przycinki drzew i krzewów znajdziesz na oficjalnej stronie Gminy Kościelisko: https://www.gminakoscielisko.pl/aktualnosci/7624.html

źródło: Gmina Kościelisko
/j

tagi