Strona główna » Nowa pozycja książkowa pod patronatem TOPR!
Aktualności Miasto Zakopane

Nowa pozycja książkowa pod patronatem TOPR!

W świetle ostatnich wydarzeń, kiedy to góry stają się coraz bardziej popularnym celem wypoczynku i aktywności, pojawiła się nowa książka, która może okazać się nieocenioną pomocą dla miłośników górskich przygód. „Pierwsza Pomoc w Górach” to publikacja napisana przez ekspertów z dziedziny ratownictwa górskiego, w tym naszych własnych ratowników, i wydana przez renomowane Wydawnictwo „Bezdroża.”

Książka zawiera wstęp, który został opatrzony podpisem Naczelnika Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, Jana Krzysztofa, a TOPR jest oficjalnym partnerem tego wydania. To pierwsze w Polsce wydawnictwo, które tak obszernie opisuje zasady i techniki udzielania pierwszej pomocy w warunkach górskich, a także omawia mechanizmy zagrożeń związanych z turystyką i wspinaczką.

Książka nie ogranicza się jednak wyłącznie do medycznych aspektów pierwszej pomocy. Znajdziemy w niej także tematykę związaną z planowaniem aktywności górskiej, współpracą z ratownikami, termoizolacją, poszukiwaniem osób zasypanych przez lawinę, oceną stanu poszkodowanego, oraz wiele innych zagadnień, które do tej pory nie były poruszane w publikacjach dotyczących pierwszej pomocy.

Książka jest bogato ilustrowana, co czyni ją bardziej przystępną i zrozumiałą dla szerokiego grona odbiorców, którzy nie posiadają wykształcenia medycznego, a pragną być przygotowani do skutecznego udzielania pomocy w sytuacjach kryzysowych. „Pierwsza Pomoc w Górach” to wartościowa lektura, którą gorąco polecamy każdemu, kto planuje wyprawę w góry, nie tylko w Tatry.

Patronat nad książką objęły takie instytucje jak Tatrzański Park Narodowy, Polski Związek Alpinizmu, wspinanie.pl oraz Ratunkowa w Roztoce. To kolejny dowód na wartość tej publikacji i jej znaczenie dla wszystkich, którzy doceniają bezpieczeństwo i odpowiednią wiedzę podczas górskich przygód.

źródło: TOPR
/j

tagi