Strona główna » 18-latek stracił prawo jazdy za nadmierną prędkość
Aktualności Miasto Zakopane

18-latek stracił prawo jazdy za nadmierną prędkość

Kolejny młody kierowca, prowadzący pojazd marki BMW, utracił możliwość prowadzenia pojazdu. Funkcjonariusze drogówki z Zakopanego zatrzymali 18-latka, który znacząco przekroczył dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym, o ponad 50 km/h. W wyniku tego wykroczenia, młodzieńcowi cofnięto uprawnienia do prowadzenia pojazdów na trzy miesiące. Dodatkowo, został on ukarany wysokim mandatem oraz obciążony punktami karnymi.

Wczoraj wieczorem, 6 listopada funkcjonariusze drogówki z Zakopanego przeprowadzali kontrole na terenie powiatu tatrzańskiego, który często stanowi miejsce naruszeń przepisów ruchu drogowego. Tym razem skupili się na kontrolowaniu prędkości pojazdów w miejscowości Murzasichle. Około godziny 21 zatrzymali do kontroli nadmiernie przyspieszone BMW, za którego kierownicą znajdował się 18-letni mieszkaniec powiatu tatrzańskiego. W wyniku pomiarów prędkości ustalono, że pojazd poruszał się z prędkością 92 km/h, mimo obowiązującego ograniczenia do 40 km/h. W związku z tym, policja odebrała młodemu kierowcy uprawnienia na trzy miesiące, nałożyła na niego grzywnę w wysokości 1500 złotych oraz przyznała punkty karne.

Przypominamy, że za przekroczenie dozwolonej prędkości w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h przewidziane są surowe konsekwencje. Kierowca otrzymuje mandat, a także 10 punktów karnych i traci prawo jazdy na trzy miesiące. Jeśli w tym okresie zostanie zatrzymany prowadzący pojazd, nałożony zostaje kolejny mandat, a okres pozbawienia prawa jazdy wydłuża się do sześciu miesięcy. W przypadku kontynuowania nieodpowiedniego zachowania, organ wydający prawo jazdy ma prawo odebrać kierowcy uprawnienia do prowadzenia pojazdów.

źródło: Policja Zakopane
/j

tagi