Strona główna » Promocja książki o Helenie Marusarzównie i muzyczna uczta zakopiańskich artystek!
Aktualności Miasto Zakopane

Promocja książki o Helenie Marusarzównie i muzyczna uczta zakopiańskich artystek!

Muzeum Tatrzańskie zaprasza serdecznie wszystkich miłośników historii i literatury na wyjątkowe wydarzenie – promocję książki autorstwa Sylwii Winnik poświęconej fascynującej postaci Heleny Marusarzówny, zatytułowanej „Kurierka z Tatr”. Spotkanie odbędzie się 10 listopada o godzinie 16:00 w Gmachu głównym Muzeum Tatrzańskiego, przy ulicy Krupówki 10.

Autorka, Sylwia Winnik, poprowadzi nas przez niezwykłe życie i działalność kurierską Heleny Marusarzówny, która w latach 1918-1941 pozostawiła trwały ślad w historii. To wydarzenie stanowi doskonałą okazję do zgłębienia tajemniczej historii tej niezwykłej kobiety, która poświęciła się służbie jako kurierka.

Spotkanie będzie miało formę rozmowy prowadzonej przez Wojciecha Szatkowskiego z Muzeum Tatrzańskiego oraz Rafała Patyry, doświadczonego dziennikarza. W trakcie wydarzenia będziemy mieli również okazję posłuchać niezwykłych dźwięków i pieśni, gdyż Justyna Lasiak, Kasia Stanuch oraz Maria Sieczka zaserwują nam muzyczną ucztę.

Muzeum Tatrzańskie, jako gospodarz spotkania, z pewnością stworzy wyjątkową atmosferę sprzyjającą odkrywaniu tajemniczej historii Heleny Marusarzówny. Jest to nie tylko okazja do poszerzenia wiedzy o przeszłości, ale również do spotkania się z pasjonatami historii i literatury.

Nie przegapcie tej niezwykłej okazji! Spotkajmy się 10 listopada o godzinie 16:00 w Gmachu głównym Muzeum Tatrzańskiego, aby wspólnie odkrywać historię „Kurierki z Tatr”.

źródło: Muzeum Tatrzańskie

tagi