Strona główna » Trwa zbiórka eksponatów do muzeum „Palace”
Aktualności Miasto Zakopane

Trwa zbiórka eksponatów do muzeum „Palace”

Muzeum „Palace” na Podtatrzu pragnie zachować i upamiętnić wyjątkowe chwile z czasów II wojny światowej, które kształtowały historię tego regionu. Placówka stawia sobie za cel zgromadzenie relacji, pamiątek i świadectw, które pochodzą z okresu II wojny światowej na Podtatrzu. Jeżeli posiadasz jakieś informacje, pamiątki, eksponaty, które są pozostałościami po Kurierach Tatrzańskich i innych walczących, których historia wiąże się z tym miejscem pomóż stworzyć dla nich godną przestrzeń, dzięki czemu nigdy już historia o nich nie zapomni.

Zapraszamy wszystkich, którzy posiadają materiały związane z tamtym okresem, do podzielenia się nimi z nami. Mogą to być fotografie, listy, pamiętniki, przedmioty codziennego użytku czy opowieści przekazywane z pokolenia na pokolenie. Każdy detal może okazać się kluczowy w rekonstrukcji historii i dziedzictwa tego regionu.

Muzeum „Palace” pragnie być miejscem, gdzie przeszłość żyje w sposób szczególny, a odwiedzający mają okazję zanurzyć się w atmosferę tamtych czasów. Dlatego też, z ogromną wdzięcznością, pracownicy Muzeum przyjmą wszelką pomoc i chętnie będą współpracować z lokalną społecznością, aby wspólnie tworzyć to miejsce pamięci.

Podkreślamy, że to nie tylko zadanie Muzeum, ale wspólna misja wszystkich, którzy chcą zachować dziedzictwo i nauczyć przyszłe pokolenia wartości związanych z historią.

źródło: Palace
/j

tagi