Strona główna » X Zakopiański Bieg Niepodległości – utrudnienia w ruchu drogowym
Aktualności Miasto Zakopane

X Zakopiański Bieg Niepodległości – utrudnienia w ruchu drogowym

W związku z organizacją jubileuszowego, dziesiątego Zakopiańskiego Biegu Niepodległości, mieszkańcy i kierowcy muszą być świadomi planowanych utrudnień w ruchu drogowym. Impreza, organizowana przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, będzie miała miejsce w sobotę, 11 listopada 2023 roku, a jej trasa obejmie różne części miasta.

Największe utrudnienia dotkną Alej 3 Maja górnych, które będą całkowicie zamknięte dla ruchu samochodowego od skrzyżowania z ulicą Kościuszki do ul. Zamoyskiego w godzinach 11:30 – 13:00. To istotne informacje dla wszystkich kierowców.

Ponadto, inne ulice również zostaną dotknięte zamknięciami w określonych godzinach. Ulice takie jak Zamoyskiego, Tetmajera, Grunwaldzka, Makuszyńskiego i Piłsudskiego będą niedostępne dla ruchu samochodowego w godzinach 11:45 – 12:45. To ważne, aby wszyscy uczestnicy ruchu drogowego planowali swoje podróże z uwzględnieniem tych zamknięć.

Górna Rówień Krupowa również zostanie wyłączona w całości dla ruchu pieszego i rowerowego w godzinach 11:00 – 14:00. To obszar popularny wśród pieszych i rowerzystów, dlatego istnieje potrzeba planowania alternatywnych tras podczas tych godzin.

Warto podkreślić, że bezpieczeństwem uczestników biegu oraz turystów zajmą się specjalnie przeszkoleni policjanci tatrzańscy. Ich obecność ma na celu zarówno zapewnienie płynności ruchu, jak i zabezpieczenie terenu imprezy.

Osoby, które nie zamierzają uczestniczyć w biegu, ale planują podróżować w okolicach Zakopanego w dniu imprezy, powinny wziąć pod uwagę możliwe opóźnienia i utrudnienia w ruchu. Alternatywne trasy oraz środki transportu publicznego mogą okazać się przydatne, aby uniknąć zakłóceń.

źródło: Policja Zakopane
/j

tagi