Strona główna » Powstało słuchowisko „Na Giewont się patrzy”!
Aktualności Gmina Kościelisko

Powstało słuchowisko „Na Giewont się patrzy”!

Niesamowite narracje i tradycyjne melodie Podhalańskie ożywają na nowo w nowym słuchowisku radiowym, które właśnie trafiło na kanał YouTube Gminy Kościelisko. „Na Giewont się patrzy” to niezwykłe przedstawienie dźwiękowe, które przenosi słuchaczy w czasy, gdy wieczorne spotkania wypełnione opowieściami stanowiły codzienność.

Słuchowisko, wyreżyserowane przez Krzysztofa Kiczka, oparte jest na książce Barbary Caillot i Aleksandry Karkowskiej, której treść przenosi nas w malownicze i tajemnicze rejony górskiego Podhala.

Niezwykłą oprawę muzyczną zapewnia Krzysztof Trebunia-Tutka, który odpowiedzialny jest za muzykę, teksty śpiewek, a także wykorzystanie tradycyjnych melodii i tekstów podhalańskich, nadając produkcji autentyczny klimat regionu.

Wspaniała obsada aktorska, w której znaleźli się Grzegorz Bochnak, Barbara Caillot, Aleksandra Karkowska, Maciej Krzeptowski, Józef Pitoń, Stanisława Trebunia-Staszel, Anna Trebunia-Tutka, Krzysztof Trebunia-Tutka oraz Maria Zych-Ptoś, ożywiają postaci i opowieści, tworząc barwny pejzaż słuchowiska.

Słuchacze będą mieli okazję wsłuchać się w niezwykłe brzmienia skrzypiec, basów, śpiewu oraz tradycyjnych instrumentów, które dodatkowo podkreślą niezwykłość opowieści.

Produkcja została dopracowana przez Daniela Wahla, Krzysztofa Kurka oraz Krzysztofa Kiczka, którzy odpowiedzialni byli za nagrania, miks, mastering oraz edycję dźwięku, nadając produkcji profesjonalny i głęboki charakter.

„Słuchowisko Na Giewont się patrzy” to kolejny krok Gminnej Biblioteki Publicznej w Kościelisku w pielęgnowaniu kultury, tradycji i regionalnego dziedzictwa. Zachęcamy do odwiedzenia strony http://sluchowisko.gminakoscielisko.pl/#wiecej, gdzie znajdziecie więcej szczegółowych informacji na temat tej niezwykłej produkcji.

Przygotujcie się na podróż w czasie, wykorzystując dźwięki, które przeniosą was w magiczny świat opowieści i kultury Podhala.

źródło: GOKR
/j

tagi