Strona główna » Bezpieczeństwo na chodnikach: Obowiązki właścicieli nieruchomości
Aktualności

Bezpieczeństwo na chodnikach: Obowiązki właścicieli nieruchomości

fot. UM Zakopane

Straż Miejska w Zakopanem pragnie przypomnieć wszystkim właścicielom i zarządcą nieruchomości o istotnym obowiązku dotyczącym utrzymania czystości oraz bezpieczeństwa na chodnikach przeznaczonych dla ruchu pieszych. W związku z nadejściem okresu zimowego, konieczne jest niezwłoczne usuwanie błota, śniegu oraz lodu z obszaru chodników bezpośrednio przylegających do granicy danej nieruchomości.

Ruch pieszy na chodnikach stanowi kluczowy element bezpieczeństwa w życiu społecznym miasta. Aby zapewnić swobodny i bezpieczny dostęp dla wszystkich pieszych, właściciele nieruchomości mają obowiązek regularnie monitorować oraz utrzymywać chodniki w należytym stanie, zwłaszcza w przypadku warunków atmosferycznych, które mogą prowadzić do oblodzenia czy zalegania śniegu.

Jednym z kluczowych kroków jest usuwanie oblodzenia oraz śniegu, które mogą stanowić zagrożenie dla przechodzących osób. Właściciele nieruchomości oraz zarządcy mają możliwość zgłaszania wszelkich incydentów związanych z oblodzeniem czy koniecznością odśnieżania ulic i chodników pod następującymi numerami telefonów: 18 2020478 lub 694485632.

Bezpośrednia reakcja w zakresie usuwania błota, śniegu oraz lodu z chodników jest nie tylko obowiązkiem prawnym, ale przede wszystkim wyrazem troski o bezpieczeństwo przechodzących osób. Pamiętajmy o wspólnym wysiłku na rzecz zachowania bezpieczeństwa i porządku publicznego.

Zachęcamy do śledzenia komunikatów Straży Miejskiej oraz aktywnego współdziałania w dbaniu o stan chodników, co przyczyni się do stworzenia bezpiecznej przestrzeni dla wszystkich mieszkańców i odwiedzających.

tagi