Strona główna » Skuteczna interwencja policji w rozwiązaniu konfliktu drogowego
Aktualności Miasto Zakopane

Skuteczna interwencja policji w rozwiązaniu konfliktu drogowego

fot. KPP Zakopane

Dzięki interwencji policjantów, którzy patrolowali ulice Zakopanego, udało się rozwiązać sytuację konfliktową na drodze. Kierowcy zgodzili się wspólnie omówić naprawienie wyrządzonych szkód. Przed tym zdarzeniem dochodziło do blokowania drogi, co stanowiło zagrożenie dla pozostałych uczestników ruchu drogowego oraz pieszych. Ważne jest zaprzestanie agresji na drodze!

Wczoraj popołudniu, 4 stycznia, policjanci zakopiańskiej drogówki zostali wezwani do kolizji pojazdów, do której miało dojść podczas wyprzedzania. Ponadto ze zgłoszenia wynikało, że sytuacja na drodze eskaluje, a kierowcy szarpią się. Doszło również do uszkodzenia karoserii samochodu poprzez kopanie po drzwiach. Na miejscu policjanci uspokoili kierowców i wysłuchali każdego z nich, aby ustalić co tak naprawdę się stało. Kierowca chevroleta na niemieckich numerach rejestracyjnych utrzymywał, że kierowca volvo podczas wyprzedania spowodował kolizję. O zdarzeniu rzekomo miał świadczyć odgłos kolizji – uderzenia w karoserię. Policjanci sprawdzili karoserie obu pojazdów i wykluczyli, aby doszło do kontaktu pomiędzy pojazdami w czasie jazdy.

30-latek kierujący chevroletem zobowiązał się do pokrycia szkód w volvo na zakopiańskich numerach rejestracyjnych. Kierowcy spisali stosowne oświadczenia. A wystarczyło przecież zatrzymać się w bezpiecznym miejscu i spokojnie porozmawiać. Nieuzasadniona niczym agresja stwarza dla uczestników ruchu drogowego realne zagrożenie. Zajeżdżanie sobie nawzajem drogi jest niedopuszczalne.

Przypominamy, że na stronie Małopolskiej Policji znajduje się specjalna skrzynka kontaktowa na którą można przesyłać filmy z kamer samochodowych, które dokumentują agresywne zachowania na drodze oraz wykroczenia. Link poniżej. Jednocześnie informuję, że w przypadku sytuacji niebezpiecznych należy niezwłocznie zgłaszać interwencje pod numerem alarmowym 112.

źródło: Policja Zakopane
/j

tagi