Strona główna » Plan modernizacji dróg w Zakopanem: Ul. Antałówka Boczna w centrum uwagi
Aktualności Miasto Zakopane

Plan modernizacji dróg w Zakopanem: Ul. Antałówka Boczna w centrum uwagi

W ramach ambitnego programu modernizacji dróg publicznych w Zakopanem, kolejna umowa została właśnie podpisana, kładąc fundament pod rewitalizację ul. Antałówka Boczna. Zakres prac obejmie nie tylko poprawę samej nawierzchni, ale również kluczowe aspekty infrastruktury, zapewniając lepsze warunki dla mieszkańców i turystów.

Umowa, którą zawarto, przewiduje kompleksową modernizację ul. Antałówka Boczna. W skład projektu wchodzi budowa systemu odwodnienia drogi, wykonanie solidnej podbudowy oraz stworzenie estetycznych obrzeży drogowych. Całość zostanie zwieńczona ułożeniem nowych nawierzchni asfaltowych, które nie tylko poprawią komfort jazdy, ale również nadadzą nowoczesny wygląd tej części miasta.

Dodatkowo, w ramach tych prac, firma SEWIK Tatrzańska Grupa Kapitałowa Sp. z o.o., wyłoniona jako wykonawca, przeprowadzi remont sieci wodociągowej.

Realizacja tego projektu stała się możliwa dzięki zabezpieczonym przez Burmistrza Miasta Zakopane Leszka Dorulę środkom finansowym w budżecie Miasta na 2024 rok i pozyskanemu z Rządowego Programu Rozwoju Dróg dofinansowaniu Łączny koszt prac drogowych to 687 088,17 złotych.

Planuje się rozpoczęcie prac już 5 lutego, pod warunkiem sprzyjającej pogody. Ze względu na specyfikę prac oraz potrzebę zapewnienia bezpieczeństwa, niezbędne będą odcinkowe zamknięcia drogi. Prace będą prowadzone od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 17:00. Pierwszym etapem będzie budowa kanalizacji deszczowej od strony Drogi do Olczy.

Dzięki tym inwestycjom, miasto Zakopane staje się coraz bardziej nowoczesne i przyjazne mieszkańcom oraz odwiedzającym. Modernizacja dróg to krok w kierunku poprawy infrastruktury miejskiej, co ma istotny wpływ na komfort życia mieszkańców.

źródło: UM Zakopane
/j

tagi