Strona główna » Potrącenie pieszej w centrum Zakopanego
Aktualności Miasto Zakopane

Potrącenie pieszej w centrum Zakopanego

Wczoraj, tuż po godzinie 22:00, na ulicy Nowotarskiej w centrum Zakopanego, niedaleko cmentarza, doszło do tragicznego zdarzenia – potrącenia przez samochód młodej kobiety na oznakowanym przejściu dla pieszych. 26-letni kierowca pojazdu marki Mercedes, pochodzący z powiatu tatrzańskiego, nie ustąpił pierwszeństwa przechodzącej przez przejście 22-letniej obywatelce Ukrainy.

Policja, która błyskawicznie pojawiła się na miejscu zdarzenia, poinformowała, że w wyniku potrącenia kobieta doznała obrażeń ciała, jednak na szczęście nie zagrażają one jej życiu. Obecnie prowadzone są intensywne dochodzenia w celu ustalenia szczegółów i okoliczności tego nieszczęśliwego wypadku.

Policjanci, którzy pracują nad sprawą, potwierdzili, że zarówno kierowca pojazdu, jak i potrącona piesza byli trzeźwi. Jednakże, pomimo braku wpływu alkoholu na to tragiczne zdarzenie, apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności na drogach, zwłaszcza w warunkach, w jakich obecnie poruszamy się na Podhalu.

Trudne warunki drogowe wynikające z intensywnych opadów deszczu mogą znacząco wpłynąć na bezpieczeństwo ruchu drogowego. Widoczność jest ograniczona, nawierzchnia drogi staje się śliska, a reakcje kierowców i pieszych mogą być spowolnione. Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozwagę, przestrzeganie przepisów i dostosowanie prędkości do panujących warunków.

źródło: Policja Zakopane
/j

tagi