Strona główna » Zakopane uwaga na roztopy!
Aktualności Miasto Zakopane

Zakopane uwaga na roztopy!

Zakopane i okoliczne obszary zmierzą się ze znacznymi zmianami pogodowymi w nadchodzącym tygodniu. Meteorolodzy ogłosili ostrzeżenie przed wzrostem temperatury powietrza, co spowoduje odwilż i topnienie pokrywy śnieżnej.

W prognozie meteorologicznej podkreśla się, że rejon Zakopanego i okolic, zwłaszcza obszary poniżej 1200-1400 m n.p.m., doświadczą wzrostu temperatury. Temperatura minimalna utrzyma się na poziomie od 0°C do 3°C, podczas gdy maksymalna temperatura wyniesie od 3°C do 6°C. Takie warunki sprzyjają stopnieniu pokrywy śnieżnej.

Najnowsze prognozy sugerują, że suma opadów deszczu w okresie ostrzeżenia wyniesie od 25 mm do 40 mm, z dziennym średnim opadem od 10 mm do 15 mm. To oznacza, że obszar ten może być narażony na intensywne opady deszczu, co w połączeniu z topnieniem śniegu może prowadzić do lokalnych podtopień.

Dodatkowo, wiatr o średniej prędkości od 20 km/h do 30 km/h, z porywami dochodzącymi do 65 km/h, będzie występować głównie z zachodu. To może wpłynąć na warunki podróżowania i zwiększyć ryzyko wystąpienia miejscowych zjawisk atmosferycznych.

Miejscowe władze apelują o zachowanie ostrożności w związku z nadchodzącymi warunkami atmosferycznymi. Kierowcy powinni dostosować prędkość do panujących warunków na drogach, a mieszkańcy powinni przygotować się na ewentualne konsekwencje związane z topnieniem śniegu i opadami deszczu.

Warto również śledzić bieżące informacje meteorologiczne i aktualizacje wydawane przez lokalne służby, aby być na bieżąco z ewentualnymi zmianami w prognozie pogody.

źródło: IMGW
/j

tagi